Николай Караджов открива своя изложба живопис в пловдивската галерия „Възраждане“.
Той е ученик на проф. Ненко Балкански. Има 12 самостоятелни изложби у нас и в чужбина.
За него галеристката Красимира Алексиева казва: Няма значение какво рисува – красиви жени, цвете или натюрморт, естетичната мощ на художника е като противоотрова към всичко пошло, грозно и арогантно.
Роден на 8 август 1950 година в село Малчика, Плевенска област. Завършва Художествената академия в София, специалност „Живопис“ при проф.Ненко Балкански през 1975 година. От 1976-а участва в десетки Общи художествени изложби в страната, както и в окръжни изложби на русенските художници. От 1979 година е член на СБХ. През 1976-77-ма година Николай Караджов излага свои картини в галерия Албърти в Лондон, а от 1997-2007-а в Gagliardi Gallery в Лондон. Осъществил е 12 самостоятелни изложби в България, Англия, Латвия.
Николай Караджов участва в представителни изложби на Българското изкуство в Русия, Румъния, Финландия, Германия, Австрия, Холандия, Португалия, Гърция, Мексико и др.страни. Творби на Николай Караджов са в НХГ, СГХГ, в художествените галерии в Русе, Разград, Шумен, Ловеч, Плевен, Бургас, Ст.Загора, Кърджали, Перник и др. Картини на художника са притежание на частни колекции в България, Англия, Сърбия, Германия, Австрия, Белгия, Холандия, Франция, САЩ и др.
Художникът дарява на католическата църква в родното си село Малчика/Плевенска област/, „Света Ана“, копие на картината на Леонардо Да Винчи „Мадоната от пещерата“. По поръчка на католическата църква рисува портрет в цял ръст на епископ Евгени Босилков, обявен за блажен, първо за църквата в село, а после и за русенската католическа църква „Свети Павел от Кръста“. На православната църква в с. Малчика дарява копие на икона на патрона й Св. Архангел Михаил, рисувана върху платно с маслени бои.
През 2017-а година Николай Караджов е номиниран за наградата „Владимир Димитров Майстора“.
Как стигнахме дотам, че изкуственият интелект се нареди сред най-добрите в два поредни конкурса за поезия? Накъде отива поезията и накъде отиваме ние без нея? Накъде отиват хората и творчеството?. Гости на "Срещите" - проф.Маргарита Младенова, Николай Генов и Георги Караманев.
Държавна опера Пловдив представя премиерата на танцовия спектакъл в две части „Пианото“ от Иржи Бубеничек. Той е вдъхновен от емблематичния филм със същото име на Джейн Кемпиън и е създаден за Кралския балет на Нова Зеландия. Филмът „Пианото“, отличен с 3 награди „Оскар“ и „Златна палма“ в Кан, завладя сърцата на зрителите по света преди 31..
С джаз концерт на Биг Бенд Пловдив ще бъде открита новоизградената сцена в парк „Ружа“ в район „Западен“. Тя се намира зад храма „Св. Климент Охридски“. Под палката на диригент Николай Гешев с прекрасни изпълнения ще се представят Едит Унджиян и Милена Костова, както и деца от "Арт Войс център". За най-малките има изненади. В събитието ще..
На 30 ноември отбелязваме голям зимен празник – Андреевден. Свети Андрей е първозваният Христов апостол. У нас празникът се нарича още Мечкинден - празник на мечките, чийто господар е Свети Андрей. Свързан е както с ритуали за плодородие, така и за защита от мечките. Според народните представи Свети Андрей прогонва зимата и дългите нощи и от..
В Регионален исторически музей - Пловдив се проведе общото събрание на Сдружение „Български музеи” . За председател на сдружението бе избран д-р Огнян Тодоров , директор на Регионалния природонаучен музей в Пловдив. Негов заместник ще бъде Стоян Иванов , директор на Регионалния исторически музей - Пловдив. Мандатът на управителния съвет е три..