Община Пловдив започва строителството на първия многоетажен паркинг. Той ще е на Пещерско шосе, преди разклона за квартал "Прослав", съобщи кметът Иван Тотев.
Тогава ще се гласуват и 5 хиляди лева за изработване на техническо задание за още един многоетажен паркинг до хотел „Лайпциг“ и проектиране на втори пешеходен мост над река „Марица“, обяви още кметът. по тези проекти общината работи с съвместно с Камарата и Съюза на архитектите.
Днес Иван Тотев и кметът на район "Централен" Георги Стаменов откриха паркинг с 56 места места на улица "Антон Тайнер" до СОУ "Паисий Хилендарски".
От следващата седмица ще започнат процедурите за отдаване на местата, каза Стаменов. Ако останат незаети места със скоби, те ще бъдат предоставени за свободно паркиране.
Изпълнителна агенция "Медицински надзор" извършва проверка в частната клиника в Пловдив, в която почина 6-годишно дете след извършена зъболекарската манипулация. Момчето издъхна преди дни, малко след като му е направен 4-часова операция под пълна упойка. РЗИ ще внесе утре събраната по случая документация в прокуратурата, съобщи директорът д-р..
Освободени са двама заместни-директори на Областната дирекция на полицията – обяви директорът старши комисар Станимир Калоферов след днешния годишен отчет на дирекцията в присъствието на министър Даниел Митов. Комисар Николай Кирков и комисар Димитър Събчев са преназначени на други постове. Кадровите промени в областната дирекция на..
Синдикатите в Пловдивския общински инспекторат настояват за увеличение на заплатите на служителите в общинското предпритие. Сред работещите там около 50 служители има текучество, тъй като възнагражденията са ниски, а работата - натоварена. И от "Подкрепа" и от КНСБ искат обвързване на основната заплата с минималната работна или средната работна за..
Спешна проверка, която да установи защо е висока такса твърди битови отпадъци в Калояново, разпореди кметът на общината Младен Кичев. "Няма да позволя интриги и противоречия да скандализират гражданите. Смятам да разбера как точно се е формирала таксата, кой и дали е допуснал нередности и дали това е умишлено", заяви кметът на Калояново. Негова..
Пловдивският окръжен съд осъди на 4 години затвор шофьор, причинил смъртта на бременна жена и средни телесни повреди на двама души при катастрофа. Присъдата на 24-годишния Исус Минчев е редуцирана с 1/3, тъй като той е признал вината си. Със същата присъда му Минчев е лишен от право да управлява автомобил за 6 години. Тежкият пътен инцидент е..