Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Зрелищни авто/мото каскади в Панаира

| обновено на 30.06.18 в 15:23

От 11.30 часа в Международен панаир Пловдив започва зрелищно „дрифт шоу“  на автомобили, мотоциклети и за първи път в България – дрифт на камиони. 

В шоуто ще участват легендарни майстори на волана и мотоциклета, сред които е хърватинът Матия Подхрашки - рекордьор на Гинес за най-голямо разстояние изминато на челна стойка (4,3 км) и европейски рекордьор за най-дълго балансиране на предна гума. 

На пистата в панаирния комплекс ще излезе и единственият в света автомобилен пилот, който управлява автомобила само с крака - полякът Бартек Осталовски. 

В моторното шоу ще участват седем от най-добрите  български пилоти. 

Демонстрациите са организирани в три серии – от 11.30 часа, от 13.30 часа и от 15.30 часа.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Директорът на полицията в Пазарджик е уволнен

Директорът на полицията в Пазарджик Даниел Бараков е отстранен и е назначена проверка.  Това съобщи министърът на вътрешните работи Даниел Митов по време на пресконференция след заседанието на Изпълнителната комисия на ГЕРБ в София. За оставката на полицейския шеф след изборите в неделя за общински съветници, след които "ДПС-Ново начало" излезе като..

обновено на 17.10.25 в 13:38

Хора със специални потребности протестираха в Пловдив

Гражданите със специални потребности протестираха срещу процедурата за подновяването на шофьорските им книжки, намаляването на валидността на свидетелствата за правоуправление и орязване категориите на водачите с ТЕЛК.  Правоспособните шофьори с инвалидност от цялата срана се събраха в Транспортна болница в Пловдив, където се намира една от..

публикувано на 17.10.25 в 13:38

Възобновяват ремонта на Хуманитарната гимназия

Ремонът на Хуманитарната гимназия в Пловдив ще бъде подновен в понеделник след прекъсването заради изчакване на гредите за рестраврация на  конструкцията на сградта. Доставката на първите 120 престигна днес. До неделя в ще дойде цялата пратка от Австрия, обяви кметът на район „Централен“ Георги Стаменов. Гредите са от бял смърч и са..

публикувано на 17.10.25 в 13:25

Започва ремонтът на ОУ "Тодор Каблешков" в Прослав

Започва ремонтът на Основно училище „Тодор Каблешков“ в квартал Прослав. Модернизацията на учебната база ще се изпълнява от фирма „Анверс- консулт“, която спечели обществената поръчка с оферта от 3 милиона и 209 хиляди лева. Това е вторият опит да се избере изпълнител. При предишния избраната фирма отказа договора заради поскъпване на дейностите и..

обновено на 17.10.25 в 11:54

Здравният министър ще се срещне с протестиращите от УМБАЛ "Пловдив"

Министърът на здравеопазването доц. Силви Кирилов ще приеме медиците от УМБАЛ "Пловдив" в понеделник. Срещата е насрочена за 10 часа в Министерството на здравеопазването. Началници на отделения и водещи специалисти от бобвницата ще обяснят на здравния министър защо искат д-р Генев да остане на поста си. Медиците са категорични, че той се е..

публикувано на 17.10.25 в 11:53