Петима зрелостници от Пловдив и областта са предложени за национална диплома в Министерството на образованието и науката.
Почетното отличие се издава на ученици в годината на завършване на средното образование за постигнат общ отличен успех 6.00 и отличия, получени в 11 или 12 клас от класиране на първо, второ или трето място на национални или международни олимпиади, състезания и конкурси в областта на науката, технологиите, изкуствата или спорта. По предложение на директорите комисия от Регионалното управление на образованието е предложила за одобрение от министъра на образованието пет имена на абитуриенти.
Първото предложение е Даяна Михайлова, която тази учебна година завърши СУ „Васил Левски“ в Карлово. Тя получи шестици на трите държавни зрелостни изпити. На матурите по български език и литература, по история и английски език момичето от Карлово е пълна отличничка за Пловдивска област.
Пловдив има четирима отличници през 2018 година в 12 клас. От ЕГ „Пловдив“ са предложени Давид Спасов и Иван Кабаджов, от МГ са Таня Оцетарова и Цветомира Памукчиева.
Четирима от отличниците са избрали да продължат висшето си образование в чужбина, а Давид Спасов от ЕГ "Пловдив" смята да учи в Софийския университет.
Започна ремонтът на една от най- големите улици в Калояново. По нея за първи път от повече от 40 години ще бъде положен асфалт и ще бъдат изградени тротоари. Близо 1 милион и 50 хиляди лева ще бъдат вложени в ремонта, като средствата са осигурени от МРРБ. Улицата е дълга 570 метра, а ширината на пътното платно е 8 метра. Очаква се строителните..
Пореден инцидент с автобус от градския транспорт е станал снощи в Пловдив. Неизвестен младеж е обстрелвал с камъни рейса по линия номер 1 на спирката на бул. „Цар Борис Трети Обединител“ веднага след кръстовището на Баня Старинна по посока Сточна гара, съобщи за Радио Пловдив Костадин Тотков от „Автобусни превози“. "Някакъв младеж с къси..
Пловдивският апелативен съд потвърди взетата от окръжните магистрати постоянна мярка „задържане под стража“ на наркодилъра Емил Иванов. Той беше арестуван, заедно с още двама свои съучастници, при акция на ГДБОП, при която бяха открити над 205 килограма марихуана на стойност над 4 милиона 111 хиляди лева. Дрогата беше открита на 25 февруари във..
Студенти със специалност “Кафе, чай и бариста” ще се обучават наесен в Пловдив. Бакалавърската програма е в Университета по хранителни технологии и започва от новата академична година, съобщи зам.-ректорът доц. Кирил Михалев. В обучението ще участват доказани експерти от българската кафеена и чаена индустрия и гост- лектори от..
Радослава Ташкова от ГЕРБ , която е заместник-председател на ОбС в Пловдив отказа да коментира решението на кмета Костадин Димитров да отнеме ресорите "Финанси" и "Общинска икономика" от заместничката си Женя Петкова и самият той да поеме ресор "Бюджет", но отрече да има конфликт в партията в града. Според нея няма нищо драматично,..