Комплексният онкологичен център в Пловдив ще инвестира 1 123 000 лв. в купуването на нова модерна апаратура и допълнителна сграда, където да се помещава новосъздаденото звено „Нуклеарна медицина“. Това решиха общинските съветници, след като приеха инвестиционната програма на дружеството.
В инвестиционната програма е заложено изграждането на звено „Нуклеарна медицина“, купуването на нова медицинска апаратура за Лъчетерапевтичния комплекс и изграждането на допълнителна сграда, в която да се помещава новото звено. До момента в Пловдив с подобна апаратура разполага само УМБАЛ „Св. Георги“, но тя е на 40 години.
Съветниците решиха и 27 800 лв. от миналогодишната печалба на ДКЦ 2 ЕООД, която е в размер на 33 171 лв., да отидат за закупуване на физиотерапевтични апарати.
Окаченият таван на бившето училище в село Анево се срути. При инцидента няма пострадали – съобщиха от кметството в Анево. Сцепила носещата греда на целия покрив. Там се помещава кметството на селото, както и друга служба. Част от окачения таван днес е паднал буквално върху главите на служители на Общинската администрация. За щастие, няма..
Временно е ограничено движението през Троянски проход в района на Кърнаре заради катастрофа между два камиона, съобщиха от АПИ. Обходният маршрут за леките автомобили е през прохода Шипка, а шофьорите на товарните автомобили изчакват на място.
Клиниката по клинична токсикология към УМБАЛ „Свети Георги“ – Пловдив e пребазирана от базата на бул. „Васил Априлов“ в нов блок в Клиниките по инфекциозни болести и по Пневмология и фтизиатрия. С оглед на организацията на работата, прием на пациенти ще се извършва единствено през Спешно отделение на УМБАЛ „Свети Георги“ на бул. „Пещерско..
Военно- апелативният съд пусна под гаранция от 5000 лева военнослужещият от Карлово Нечо Цанков, който простреля смъртоносно свой приятел. Трагедията стана на 17 юли в дома на Цанков в село Каравелово на семейно тържество. Тогава, показвайки въздушната си пушка, Цанков стреля с нея и убива 23 годишния Никола Киров. Прокуратурата..
Сериозна е аварията в електрическата подстанция "Раковски", която остави без ток и вода от снощи до обяд днес 17 населени места в общините Раковски, Брезово, Калояново и Марица. Раковски и още 17 населени места са без ток и вода Все още има селища без ток и вода в общините Раковски и Брезово На страницата си във Фейсбук кметът на..