Атрактивно ще е началото на пловдивската седмица, която започва не само с танци и народни ритми от целия свят, а и с пореден рунд на дискусията за събарянето на Партийния дом.
Цветно ще говорим за 24-ти Международен фолклорен фестивал - утвърдил се вече като истински празник за бъдещата Европейска столица на културата. Наш събеседник ще бъде професор Милчо Василев, ректор на АМТИИ.
С внимание и към бъдещето на Пловдивската опера – ще има ли тя своя нов дом в близките години? Дискусията той да бъде на мястото на Партийния дом продължава и тази седмица. По темата ще говорим с Нина Найденова, директор на културната институция.
Ясно и страстно – стабилна ли е управляващата коалиция, след последните трусове в Обединените патриоти? Политологът доцент Антоний Гълъбов ще чуете с анализ по темата.
Код „синьо“ в Международния ден за трафик на хора. Увеличават ли се пловдивчаните, които попадат в измамните схеми – интервю с Таня Иванова, секретар на пловдивската комисия за борба с трафик на хора.
И апел за благотворителност - единадесет годишната Маргарита Лазарова се нуждае от лечение в чужбина. Историята й ще ни разкаже нейната майка - Десислава Лазарова.
Заместник-ректорът на ПУ „Паисий Хилендарски“ професор Станимир Кабаиванов е гост в рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица. Той е завършил с отличие Математическата гимназия в Пловдив със специлност „Физика и английски език“, а след това макроикономика в ПУ „Паисий Хилендарски“ с отличен успех и финансов мениджмънт с пълно шест...
Тази събота "Срешите" ви предлагат спомен за писателя Рашко Сугарев - 30 години от смъртта му. Ще чуете и малка част от едно от неговите последни интервюта. Гостува проф. Инна Пелева.
Тази събота гост на "Срещите" е ловецът на истории Георги Тошев. С него говорим си за големите имена в изкуството - Стефан Данаилов - Ламбо, Невена Коканова, Цветана Манева, Моника Белучи, Кристо... Как се чувстват творците днес - във време, в което липсва конкуренция в духа. Бъдете с Радио Пловдив.
Днес, 10 октомври е професионалния празник на архивистите. Държавен архив - Пловдив отбелязват професионалния си празник с представяне на хронология от създаването му, първите сгради, първите приети архивни документи. Като част от честването на 70-годишнина от създаването на пловдивския архив, спомените си ще представят и предишни ръководители директори..
Гримът на Фьодор Шаляпин като Мефистофел в операта „Фауст“ на Гуно обобщава много представи за образа на Дявола. Червена кожа, зловещ профил, гърбав нос, изпъкнала долна челюст и рядка козя брадичка, строг поглед. Няма рога, копита и опашка, но и не трябва - кой би допуснал такъв тип в къщата си. BNR podcasts · Великите европлеци -..