Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ЕВН изгражда нов топлопровод по улиците "Весела" и "Ламартин"

От днес EVN Топлофикация започва да изгражда новa топлопреносна мрежа в район "Централен". Планирано е полагането на 130 метра нов топлопровод по ул. “Весела” и ул. “Ламартин”.

Строително-ремонтните дейности по двете улици ще се осъществяват на етапи. Тяхното извършване налага цялостно затваряне за движение по ул. „Весела“ в участъка между ул. “Ламартин” и ул. “Лютиче” за около месец. 

Движението на кръстовището между ул. „Весела“ и ул. “Ламартин” няма да се затваря, а ще се осъществява по временна организация за движение.

Проектът трябва да приключи в началото на септември.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Тийнейджъри откраднаха кола и я подкараха към Пловдив

Двете момчета – на 17 и 14 години, задигнали "Мерцедес", преди два дни от Брацигово. Колата била собственост на 60-годишен мъж от пазарджишкото село Драгор.  Момчетата били засечени вчера на пътя Пазарджик-Пловдив от автопатрул, който засякъл мерцедеса и го спрял. Зад волана бил 17-годишният младеж, а с него пътувало и другото момче.  Двамата са..

публикувано на 24.09.25 в 14:24

Кметът призова ВиК публично да поеме отговорност за ремонтите в града

Кметът Костадин Димитров настоя ВиК да поеме ясна отговорност за графика, по който се извършва изграждането на Южния обходен колектор.  Той коментира гражданското недоволство от състоянието на ремонтите в район "Южен" и състоянието на бул. „Александър Стамболийски“. Там вчера срещу сграда дтаска гродина  се появи абсурда пешеходна пътека,..

публикувано на 24.09.25 в 13:08

Задържаха 69 души при акция срещу дрогата в Пловдивско

69 души са били задържани при специализирана полицейска операция срещу дрогата в Пловдивско миналата седмица. Акцията е проведена от служители на Криминална и Икономическа полиция под надзора на прокуратурата.  Иззети са различни видове наркотици – амфетамин, марихуана, синтетични канабиноиди, кокаин, фентанил, хашиш и екстази. Допълнително са..

публикувано на 24.09.25 в 11:46

Задържаха 42-годишен мъж за убийството край Смолян

42-годишен мъж е задържан за убийството на екопътека край Смолян. Издирваният е открит снощи близо до горска хижа в района на Чепела е и не е оказал съпротива.  Намереният мъртъв мъж край Смолян е убит В неделя вечерта мъжът е бил на екопътека "Невестата", за да срещне 40-годишния мъж, за когото знаел, че се придвижва в района заедно с..

публикувано на 24.09.25 в 11:09

Дигитализират хиляди документи за географската система на Пловдив

Проектът за създаването на Географската информационна система на Пловдив  е в активна фаза и се сканират хиляди документи. Дигитализацията ще промени   начина, по който администрацията, гражданите и бизнесът работят с градската информация.  Мащабът на работата включва хиляди страници документи, натрупани в различни помещения в продължение на..

обновено на 24.09.25 в 09:38