Пловдивски архитекти оспориха в Административния съд решението на Общинския съвет сградата на бившия Партиен дом да бъде съборена и на нейно място построен Дом на операта.
Архитектите внасят жалба в съда, след като областният управител Здравко Димитров не е върнал на общинския съвет решението за Партийния дом.
Според тях имотът не е идентифициран, съгласно изискванията на Закона за Кадастъра и Имотния регистър, а също така не е ясно чия собственост е сградата на бившия Партиен дом.
Проучване на архитектите сочи, че има противоречия в публичните електронни регистри за собственост. Те настояват при събирането на доказателства съдът да изиска документи от Министерския съвет, Областната и общинската управа.
Архитектурата няма вина за действията на политиците и не бива да бъде наказвана заради отречен политически строй. Ще носим голяма вина и срам, ако безразсъдно дадем живот на сграда за Операта като принесем в жертва една жива паметна сграда и погребем историята, пише в жалбата на трите архитектки.
103 години навърши най-възрастният жител на община "Марица". Атанаса Оджакова от Граф Игнатиево има две дъщери и петима внуци и скоро очаква още една правнучка. Чувства се щастлива и горда, че е доживяла толкова много години, но краката вече не я държат. Въпреки това посреща гости и домашна пита. Преди да отпразнува с родата гости..
Три апартамента са засегнати от пожара, лумнал днес в жилище на последния етаж на блока на ул."Зефир" 6, до парк "Каменица". Пет пожарни потушиха пожар в апартамент в Пловдив Има възможност за временно настаняване на потърпевшите семейства и помощ при разчистването, каза на място зам.-кметът Иван Стоянов. Там е районият кмет на "Източен"..
Пожар избухна следобед в апартамент до стадион "Христо Ботев". Сигналът на спешния телефон е подаден около 16.30 часа. На мястото са изпратени пет екипа на пожарната и две линейки. Апартаментът е на последния етаж на блок на улица "Зефир". Пламъците са излези от пространството до покрива, където има остъклени помещения. Няма информация за..
Областният управител на Пловдив проф. д-р Христина Янчева обяви, че ще поиска среща с министъра на земеделието Георги Тахов за разрешаване на аварийно почистване на коритото на река Стряма и за обсъждане на дългосрочни решения срещу наводнения Преди това тя извърши оглед на рискови участъци по поречието на реката след сигнал от кмета на Калояново..
Това ще стане на предстоящата на 15-ти октомври сесия на ОбС на Пловдив. Имотите са с обща площ от близо 1400 квадратни метра, а общата им стойност е за 1 милион и 200 хиляди лева. Предложенията на заместник-кмета Хакъ Сакъбов бяха включени и в дневния ред на последната за летния сезон сесия на местния парламент на 4 август, но те бяха отхвърлени...