Четири нови площадки за игра откриха в детска градина „Ралица“ в квартал „Коматево“ пловдивският кмет Иван Тотев и кметът на район „Южен“ Борислав Инчев. Изграждането на люлки, пейки, пясъчници, беседките и катерушките в двора на детското заведение струва 80 хиляди лева. Настилките са противоударни, а по съоръженията за игра има цветни фигури на животни.
Откриването на съоръжението започна с кратък танц на малчуганите, менче с вода и пита с мед и сол. Капацитетът на дестката градина е от близо 200 деца и приема деца не само от района, а и от близките села. Преди началото на новата учебна година се ремонтират и част от вътрешните помещения.
В “Коматево” бе открита има и още една нова детска площадка на ул. „Лозарска“. Тя е втората по големина в район „Южен“ и струва над 50 хиляди лева.
Жълт код за ниски температури издаде за днес Националният институт по метеорология и хидрология за 10 области в Североизточна България. Днес над по-голямата част от страната ще бъде предимно слънчево, сочи прогнозата на НИМХ. Предимно значителна облачност ще има над западните райони, но само на отделни места е възможно да превали слаб сняг. Преди обяд..
Скиор на 37 години загина днес на пистата „Мечи чал“ край Чепеларе , съобщи за БТА говорителят на Областната дирекция на МВР Елена Стоилова. Сигналът за инцидента е подаден в 10:16 часа. Стоилова посочи, че според подадената информация скиорът е паднал в гората край пистата. Бил е в безсъзнание, със следи от наранявания по тялото. Установено е, че..
Днес ще се проведе втори тур на частичните местни избори за кмет на село Драгор, община Пазарджик. Както и при първия етап, екипи на районното управление и областната дирекция на МВР в Пазарджик ще се грижат и следят за нормалното протичане на изборния ден в населеното място. До избора се стигна след кончината на Георги Цонев, който..
Над 80 любители винопроизводители от цялата страна и три бутикови винарски изби участваха в конкурс за най-добро вино в Златоград. Празникът "Трифониада" се проведе за 18-та поредна година. В категорията „червено вино“ първи е Николай Георгиев от село Крумово. А в категорията „бяло вино и розе“ най-доброто вино е на Пламена Филипова от село Симид,..
Думата „ заговезни “ произлиза от старобългарското „заговявам“, което означава „отказвам се от месото“. Това е свързано с традицията да се постигне духовна подготовка преди започването на Великденските пости. Месни Заговезни е празник, който отбелязва последния ден, в който е позволено да се консумира месо преди Великден. През 2025 година Месни..