С тази изложба, посветена на 133 г. от Съединението на България, показваме, че служителите на УМБАЛ-Пловдив са не само чудесни специалисти, отдадени на професията си, но имат и отлични постижения в своите хобита – художествена фотография, изобразителнои приложно изкуство, дърворезба. Това заяви днес изпълнителният директор д-р Аргир Аргиров при откриването на експозицията в заседателната зала на първия етаж, която е посветена също така на празника на Пловдив. Тази година лечебното заведение отбелязва и 18 години, откакто носи името на Града на тепетата и 34 г. от постъпването на първия пациент в новата сграда на бул. “България” 234.
Най-голям интерес предизвикаха произведенията на д-р Ганчо Жеков, началник на отделението по Клинична патология, който се представи с карикатури и живопис. Много бяха желаещите да откупят негови платна, но той отказа. Лекарят рисува от дете и още като ученик има участия в изложби и награди. Избира медицината за своя професия, но рисуването е част от живота му.
На него се падна честта да бъде куратор на изложбата, в която библиографът на болницата Вили Зайкова се представя с 11 картини, като най-впечатляващи са миниатюрите. Еекспртът по здравно осигуряване Наталия Чотова ще представи 6 произведения, рисувани със специална техника. Огромен интерес за публиката ще бъдат живописните платна на Гергана Янинска. С рисунки на акушерката е украсено цялото акушеро-гинекологично отделение в болницата – сред творбите има портрети, цветя, пейзажи.
Часове преди откриването в изложбата се включи и лаборанта от отделението по образна диагностика Джина Песах, която представи свои художествени фотоси, наградени в Италия от Световната асоциация по артфотография.Т
ворбите на Пенка Радева от администрацията – декупаж и скрапбук, също привлякоха вниманието на посетителите. Младата авторка сподели, че обича да рисува от малка, но когато попада на тази техника преди 5 години, се занимава с нея винаги, когато намери свободна минута.
Общо 13 служители от УМБАЛ-Пловдив се представиха в експозицията. Сред авторите е и изпълнителният директор д-р Аргир Аргиров, който редовно участва със свои художествени снимки в изложбите на Фотографска задруга “Пловдив”.
Свои фотоси представят още началниците на кардиологията д-р Боряна Чомпалова и на неонатологията д-р Диана Аргирова, Румен Стоенчев от отдел „Прехрана“, както и старшата сестра на нефрология Женя Григорова.
Единствените творби от дърворезба излага епидемиологът на болницата д-р Рашко Рашков, а с декупажи се включват Пенка Радева от „Човешки ресурси“ и лаборантката Евгения Гайдова.
Всички, които желаят, могат да разгледат изложбата в следващите две седмици – тя ще бъде отворена от 10 до 13 ч.
Пожар е причинил смъртта на работник в голям миннодобивен завод в Панагюрище. 55-годишният мъж, който е бил случайно там, е загинал. Тепърва ще се изяснява защо работникът е бил в цеха. От Главната инспекция по труда (ГИТ) обявиха, че са били уведомени по надлежния ред. Инспекторите по труда в град Пазарджик са получили сигнала в 16 ч...
Пловдив почита 152 години от гибелта на Апостола на Свободата Васил Левски. Поклонението пред паметника на Васил Левски на централната алея на Бунарджика започва в 11.00 часа с участието на представителни военни формирования – почетна рота, военен духов оркестър и венценосци, членове на Общински комитет „Васил Левски”, Комитет „Родолюбие” и..
В Пловдив продължават проявите в съпътстватаща програма на десетото издание на мегафорума за агробизнес, включващ изложбите АГРА, Винария и Фудтех. В Конгресния център на панаира ще се проведе семинар на тема „Добри земеделски практики и примери от България и Европа в областта на климата, почвеното здраве и намаляване на риска от използване на..
Националната търговска гимназия-Пловдив тържествено отбелязва днес 115 години от създаването си. Възпитаниците на гимназията и техните преподаватели ще проведат шествие до паметника на Апостола в подножието на Бунарджика. Там ще се поклонят пред паметта на Васил Левски. След което се отправят към тържественото честване на годишнината, което ще..
С регионално състезание "Лъвски скок" и факелно шествие в Смолян ще бъде почетена паметта на Васил Левски , съобщиха от пресцентъра на Община Смолян. На 19 февруари сутринта ще се проведат надпреварите „Лъвски скок“ в спортната зала на ППМГ „Васил Левски“. Ще има и съпътстваща изложба „Олимпийски добродетели. Изявени спортисти и олимпийски..