След три почивни празнични дни – дори и времето ни подсказва, че лятото и почивките вече свършиха. В утрото на 25 септември питаме делово:
Каква ще бъде съдбата на БДЖ и какви искания поставят синдикатите към новия министър на транспорта Росен Желязков? Отговорите търсим от Петър Бунев, председател на Железничарски синдикат към КНСБ.
Обещание за по-високи работни заплати на фона на непрекъснато увеличаващи се цени – очакват ли ни тежки месеци? По темата говорим със Светозар Гледачев, финансов анализатор.
И пловдивските теми във времето до 9.30 часа:
Какво показват данните за безработицата в Пловдив и регистрира ли се рекордно ниско ниво – интервю с Иванка Власева, директор на Бюрото по труда в Пловдив.
И приоритетите пред Университета по хранителни технологии – часове преди откриване на новата учебна година ще говорим с професор Кольо Динков, ректор на висшето учебно заведение.
В ЗОНА „КУЛТУРА“ на Радио Пловдив ще чуете – Йордан Калчев за съвместната си изложба с Русен Дойков в галерия „Червеното пони“.
Тази седмица гост в „Добро утро, ден“ е лекоатлетката Пламена Миткова. Когато е 7-годишна, започва да тренира художествена гимнастика, но след четири години пътят й рязко завива в друга посока. Преориентира се към леката атлетика. Започва да се състезава за "Локомотив Пловдив" . Състезателка е по скок на дължина. Три поредни години..
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Отец Димитър Димитров е приятел на Радио Пловдив, той познава гласовете на водещите на новините, на актуалните и на музикалните предавания. Обича сутрин да включи радиото и с настроение да започне часовете на деня. От 2018 година отец Димитър е енорийският свещеник в католическата църква „Свети Дух“ в район Тракия на Пловдив. Известен с..
В рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица гостува известният актьор, режисьор и сценарист Алексей Кожухаров. Още от ранна детска възраст той се ориентира към актьорската професия, а първата си житейска роля изиграва, когато попада в казармата, но не иска да става танкист. Споделя, че винаги има какво да прави. Но с усмивка припомня..
Тази събота гост на "Срещите" е ловецът на истории Георги Тошев. С него говорим си за големите имена в изкуството - Стефан Данаилов - Ламбо, Невена Коканова, Цветана Манева, Моника Белучи, Кристо... Как се чувстват творците днес - във време, в което липсва конкуренция в духа. Бъдете с Радио Пловдив.