Нова детска пложадка в междублоковото пространство на ул. „Леонардо да Винчи“ откриха кметът на Пловдив Иван Тотев и на район "Централен" Георги Стаменов. Съоръжението се осъществява по рамковия договор, сключен от Общината с фирма за спортни и детски съоръжения.
Оборудването отговаря на европейските изисквания за безопасност и шумоизолация. Стаменов уточни, че успоредно с изграждането на детската площадка, е облагородено цялостно и междублоковото пространство. Поставени са пейки, изградени са „джобове“ за паркиране с 25 паркоместа, подменени са плочките и стъпалата пред входовете. В рамките на есента предстои да бъде засаден жив плет с ниска храстова растителност.
Стойността на площадката е 55 000 лв, а на инвестицията за облагородяване на района - 35 хиляди лв. В рамките на есента предстои да бъде засаден жив плет с ниска храстова растителност.
По думите на Стаменов, в района ще бъде изграден и друг паркинг, за който има изготвен проект, както и фитнес на открито.
Хазартна зависимост на 21-годишния внук е в основата на трагедията, завършила с три трупа, в садовското село Поповица. Това съобщи наблюдаващият прокурор по делото Ангел Ангелов. Двойно убийство и самоубийство в Поповица По думите му водеща е версията, че 82-годишният дядо е прострелял смъртоносно внука си заради възможността той да продаде..
Работещи в „Български пощи“ в Панагюрище се включиха в организирания от Конфедерацията на независимите синдикати в България национален протест с искане за по-високи заплати. Служители в града излязоха пред сградата на пощата с плакати. Посланията им бяха за: „Осигуряване на необходимото финансиране на „Български пощи“ ЕАД“ и „Гарантиране на..
До края на годината пускат движението по Рогошко шосе в участъка от моста на река Пясъчник до гробищата. Това съобщи кметът Костадин Димитров по време на инспекция на ремонтните дейности. Строителните дейности в участъка са към своя край. Вече са подменени водопроводът и канализацията. Изградено е и ново улично осветление. Още преди..
Пловдив пак има нов зам.-кмет по транспорта. Това е Николай Душков от "Организация и контрол на транспорта". Това е четвъртият зам-кмет по транспорта от началото на мандата на Костадин Димитров, който започна през 2023 г. Душков сменя досегашния Александър Държиков, който отново ще поеме общинското предприятие "Жилфонд". Смяната бе..
Двойно убийство и последвало самоубийство е извършено в село Поповица. Това съобщи кметът на Садово Димитър Здравков. От полицията в Пловдив уточниха, че в къща в село Поповица в събота са открити три безжизнени тела. Според предварителната информация 82-годишен бивш военен е прострелял смъртоносно с огнестрелно оръжие съпругата и внука си, след което..