Пловдивчанката Александра Начева направи четири успешни опита в първата си серия на троен скок на Младежките олимпийски игри в Буенос Айрес. Възпитаничката на Стойко Цонов скочи 13.11, 13.76, 11.40, 13.32 м. Това нареди българката на първо място с равен най-добър резултат с испанката Мария Висенте.
Състезанията се провеждат по експериментален регламент. Втората серия скокове, след които ще се зачете сборът от най-добрите два за крайното класиране, е насрочена за полунощ срещу сряда българско време.
До този момент България има осем медала – злато за стрелеца Кирил Киров, бадминтонистката Мария Делчева, за двойката акробати Мариела Костадинова и Панайот Димитров, сребро на двойки за тенисиста Адриан Андреев и сребро за щангиста Христо Христов, плюс бронз за щангистката Галя Шатова и за бореца Едмонд Назарян.
Спартак (Пд) обави наследника на изкаралия малко над 2 месеца начело на тима Костадин Видолов. Почти 70-годишният Тенчо Тенев ще води отборът от Кючук Париж, заедно с Димитър Иванов, който пък за пореден път ще бъде част от екипа на мъжкия състав. Така Спартак връща Тенев към треньорската професия в третото ниво на футбола ни. Тенчо Тенев е юноша на..
Съдийската комисия към БФС обяви нарядите за мачовете от седмия кръг на Първа лига. Срещата между Спартак (Варна) и Локомотив (Пловдив) ще ръководи Георги Гинчев. Двубоят между Лудогорец и Ботев (Пловдив) бе поверен на Васил Минев. Ето и всички назначения за срещите на пловдивските отбори в третия кръг : 30 август 2025 г., събота, 19:00 ч. ФУТБОЛЕН..
Ботев Пловдив в следващите часове трябва да финализира исторически за клуба трансфер. "Жълто-черните" са близо до привличането на ирландския футболист Армстронг Око-Флекс от Цюрих. 23-годишното ляво крило е пристигнал в Пловдив. Според Transfermarkt неговата пазарна стойност е 400 хиляди евро. Око-Флекс има договор с Цюрих до 2027 година и не е ясно..
Черно море и Локомотив (Пловдив) не излъчиха победител в дербито от VI кръг на efbet Лига. На „Тича“ домакините водиха с 1:0 до 92-ата минута, когато „смърфовете“ стигнаха до гол за крайното 1:1. Двубоят започна активно за пловдивчани – Каталин Иту стреля мощно от дистанция, но топката профуча покрай гредата. В 20-ата минута именно той изработи..
Ръководството на Ботев излезе с позиция относно наложената от ФИФА забрана да картотекира нови футболисти. "Канарчетата" са категорични, че проблемът скоро ще бъде решен, тъй като са платили над 208 хиляди евро, но африканци забравили да информират за този факт световната футболна централа. “Привърженици на Ботев Пловдив, Във връзка с решението на..