Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Различните лица на Филипините

„Всяко изследване е свързано с много трудности“ – е казал Цицерон.

„Лицата на Филипините“ е втората книга с разкази на Наталия Бояджиева, преподавател по литература и журналист на свободна практика. 

Първата ѝ книга „Светлината на Изтока” е с разкази за Китай, където е живяла три години. 

Филипините стават дом за Наталия и нейния съпруг, за цели две години. Това е прекрасно време, в което освен да опознае страната, тя се и потапя  напълно в местната култура на тези усмихнати хора, от което се раждат 43 документални разказа. 

Акцентите в тях са два, както е и в първата ѝ книга. Единият е насочен към жените, техния живот и вътрешен свят – чувства, възприятия, желания и идеи.

 Сред водите на Тихия океан, на този архипелаг от над 7 хиляди острова, тя успява да изследва истинския живот на Филипините, с любопитството на антрополог по интуиция и призвание. 

Чуйте разговора с нея в неделния "Шейкър", по Радио Пловдив. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Ботев (Враца) привлече полузащитник на Локо

Ботев (Враца) официално обяви привличането на Кристиян Пешов. 28-годишният полузащитник пристига в Северозапада от Локомотив (Пловдив). "Добре дошъл, Кристиян Пешов! 28-годишният полузащитник вече е част от Ботев (Враца)! За последно игра с екипа на Локомотив (Пловдив), а в кариерата си е защитавал цветовете на Септември (София), ЦСКА 1948, Славия,..

публикувано на 10.10.25 в 12:28
Карлос Насар

Карлос Насар е световен шампион за трети път

Карлос Насар стана световен шампион за трети път в кариерата си. Той стори това в новата за него категория до 94 килограма на шампионата на планетата във Фьорде, като го направи след колеблив старт и едва четвърто място след изхвърлянето. В изтласкването обаче българинът бе над всички с успешни опити от 210, 219 и световен рекорд на 222 килограма, за..

публикувано на 10.10.25 в 09:33

УЕФА даде за пример Футболното училище на Ботев

Футболното училище на Ботев (Пловдив) бе дадено за пример в новата програма на Европейската футболна централа (УЕФА) - "Take care".  Програмата е насочена към ангажиране на спортни организации, треньори, родители и общности в подкрепа на децата за справяне с ключови съвременни предизвикателства – от липса на физическа активност и нездравословни навици,..

публикувано на 09.10.25 в 16:57

Цветелина Петрова остава във ВК Марица

Цветелина Петрова остава в отбора на женския волейболен шампион Марица (Пловдив) и през новия сезон.  17-годишната състезателка, продукт на школата на "жълто-сините", има спечелен златен дубъл с женския отбор през изминалия сезон, като бе част от състава, който постигна историческо преминаване на груповата фаза на най-силния европейски клубен..

публикувано на 09.10.25 в 16:49

Спартак играе срещу Левски (Карлово) на 22 октомври

Отложената среща на Спартак (Пловдив) с Левски (Карлово) от XII кръг на Трeта лига - Югоизточна група ще се изиграе на 22 октомври (сряда) от 16:00 часа. Така Спартак ще има две поредни гостувания – в Карлово и Съединение, след домакинството срещу Марица (Милево). Но преди тези предизвикателства ни очаква битка за Купата на България. В неделя..

публикувано на 09.10.25 в 12:55