Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Градски автобус блъсна възрастна жена на пешеходна пътека

Инцидентът е станал минути след 11 часа на кръстовище между пловдивския булевард "Васил Априлов" и ул. "Любен Каравелов". Движението в района е затруднено. Трафикът  от Централна гара към "Пещерско шосе" и преминаваневто на пещеходци се регулира от служител на "Пътна полиция".

Пешеходката е 80-годишна.  Жената няма сериозни наранявания, само гръдно-коремна травма и е настанена за наблюдение в клиника по хирургия на УМБАЛ "Св. Георги".  
Шофьорът е на 72-години и не е употребил алкохол. На стъклата на автобуса по линия 113 има надписи, които информират пътниците, че билетите се продават при шофьора. Полицията извършва оглед на местопроизшествието. 

Само за месец това е втори инцидент, предизвикан от автобус на масовия транспорт в Пловдив. На 18 октомври автобус по линия 18 блъсна майка с детска количка на пешеходна пътека в "Тракия".





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Откраднаха оборудването на спасители доброволци в Пловдив

Оборудване за гасене на пожари, спасяване и оказване на първа и долекарска помощ е откраднато от клубното помещение на Спасителен клуб за бъдеще – Пловдив в район „Тракия“. Оборудването е използвано при наводнения, бедствия, пожари и други кризи. То е закупено с дарителски средства и с лични пари на доброволците от клуба. Оттам определят..

публикувано на 17.10.25 в 15:25

Директорът на полицията в Пазарджик е уволнен (обновена)

Директорът на ОДМВР-Пазарджик с тарши комисар Даниел Бараков е отстранен от поста си, съобщиха от Министерството на вътрешните работи . По разпореждане на главния секретар на МВР, главен комисар Мирослав Рашков, е започнала проверка на цялостната работа на областната дирекция по време на подготовката и провеждането на частичните избори за..

обновено на 17.10.25 в 15:06

Трима от "порно" групата, прала пари, излязоха от ареста

Пловдивският апелативен съд пусна с мярка „подписка“ трима от четиримата задържани от организираната престъпна група за пране на пари чрез набиране на млади жени и създаване на профили и съдържание в еротичен сайт. В ареста  остава само Митко Бошнаков, тъй като според съда има опасност той да се укрие. Припомням, че четиримата мъже бяха..

публикувано на 17.10.25 в 14:18

АПИ получи 12 млн. евро по три проекта за трансгранично сътрудничество с Гърция

Подписан е договор за финансиране на проекта за подобряване на мобилността и безопасността в трансграничната област, по който водещи партньори са АПИ и гръцката компания „Егнатиа Одос“. Средствата ще бъдат насочени към реконструкция на 2,6 километра от пътя при обходния участък на Рудозем, модернизация на близо 2,5 километра от пътя Кърджали –..

публикувано на 17.10.25 в 14:03

Хора със специални потребности протестираха в Пловдив

Гражданите със специални потребности протестираха срещу процедурата за подновяването на шофьорските им книжки, намаляването на валидността на свидетелствата за правоуправление и орязване категориите на водачите с ТЕЛК.  Правоспособните шофьори с инвалидност от цялата срана се събраха в Транспортна болница в Пловдив, където се намира една от..

публикувано на 17.10.25 в 13:38