Спонтанен протест на граждани избухна срещу започналия ремонт на бул. „Свобода” в района на блоковете между булевардите „Васил Априлов” и „Копривщица”.
Повод за протеста е отнемането, според жителите, на голяма част от парка и зелената площ, които се ползват от всички живеещи в района.
Там строителна техника на фирмата „Драгиев и Ко“ изгражда новата инфраструктура. Багерите и камионите обаче са навлезли дълбоко в парковата зона, където освен това са насипани пирамиди от чакъл и други материали, което доведе до ескалация на напрежението.
Хората не желаят новото строителство, което според тях отнема от зелената площ и твърдят, че за него няма одобрен план и разрешение.
По думите им, те са били излъгани, че се извършва малък ремонт, и настояват за среща с районния кмет Георги Стаменов и в краен случай – с кмета на Пловдив Иван Тотев.
От район „Централен“ обясниха, че проектът се управлява от Община Пловдив, под наблюдението на гл. инженер Йордан Калев.
Пред Радио Пловдив инж. Калев заяви, че всички дейности са законосъобразни, а теренът по който минава трасето е в регулация и не е зелена площ.
По документи това е улица, а не парк, категоричен бе началникът на дирекцията по строителство и техническа инфраструктура на Община Пловдив.



Тази сутрин ще бъде възстановено движението в платното за София в ремонтирания участък от АМ „Тракия“ в област Пазарджик между 90-и и 98-и км. Вече завърши полагането на пътната маркировка и от днес трафикът ще преминава по обновеното трасе без ограничения. Припомняме, че асфалтовите работи по 8-километровото трасе завършиха през миналата..
Министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов ще даде старт на ремонта на пътя Смолян – Рудозем. Трасето е дълго 22 километра, а срокът на ремонта 2 години. Стойността на проекта е близо 52 милиона лева, които са осигурени по програма „Развитие на регионите“ чрез Европейския фонд за регионално развитие и държавния бюджет...
Правителството реши да създаде ново държавно дружество – „Иганово“ ЕАД. Компанията ще бъде еднолично акционерно дружество с държавно участие и ще се занимава с изграждането на завод за производство на барут и заряди, както и на завод за 155-милиметрови боеприпаси. Решението идва ден след като германската компания „Райнметал“ и ВМЗ–Сопот подписаха..
Залесиха парк „Стадиона“ в Пазарджик с десетки нови дървета. Акцията е част от мерките на общината за поддържане здравето и обновяването на зелените площи. Новите фиданки са чинар, сребърен явор, европейски ясен и златиста плачеща върба. Подбраните дървета с добра адаптивност към местния климат, издържливост на заболявания и щадяща коренова..
Управителят на МБАЛ "Св. Мина" д-р Калин Калинов е подал оставка, съобщи за Радио Пловдив ресорният заместник-кмет Иван Стоянов. Той уточни, че преди два дни е постъпило искане от д-р Калинов да бъде освободен от поста, като се изтъкват „лични причини”. Стоянов допълни, че на предстоящата сесия ще се гледа предложението за избор на нов..