Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Отварят офертите за ВиК мрежата в район "Северен"

| обновено на 20.11.18 в 06:49

В община Пловдив днес се отварят офертите за ремонта на ВиК – мрежата в район Северен, който е част от големия воден проект на града. 

Обществената поръчка е за близо 32 милиона лева. До крайния срок – 3-ти септември оферти подадоха четири фирми – „Драгиев и Ко“, „Джи пи груп“, „Пътинженеринг“, както и Дружество по закона за задълженията и договорите с водещи партньори „Пътища“ – Пловдив и „Агромах“.

При разглеждане на внесените документи, Комисията констатира, че Джи Пи груп не е представила достатъчно доказателства, че през последните пет години е изпълнила минималния обем строителство на водопроводи, който се изисква за участие в конкурса и поиска от дружеството да отстрани нередностите. Припомням, че Джи пи груп се разследва от прокуратурата, а премиерът призова фирмата да не се допуска до обществени поръчки. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Започва големият ремонт на Рогошко шосе

Започва дългоочакваната реконструкция на улица „Рогошко шосе“, за която многократно настояваха пловдивчани през последните години. Пътят свързва Пловдив със селата Маноле, Скутаре и Рогош и през последните години много от шофьорите бяха потърпевши, заради големите дупки по трасето. Заради повредените автомобили през 2023 година пловдивчани излязоха..

публикувано на 31.07.25 в 08:15

Всички жители на Раковски и региона ще имат ток до четвъртък следобед

В следващите 24 часа на всички жители на региона, които пострадаха от тежката буря, а те са 20 хиляди домакинства, ще им бъде възстановено дългосрочно захранването. Това съобщи министърът на енергетиката Жечо Станков, който посети тази вечер община Раковски, за да инспектира на място работата по възстановяване на прекъснатото от буря електрозахранване в..

публикувано на 30.07.25 в 19:53

Забраниха движението на дребни преживни животни в цялата страна

Забранява се движението на дребни преживни животни в цялата страна, с изключение на придвижването им към кланици. Въвеждането на допълнителната ограничителна мярка е заради  разпространението на шарката по дребните преживни животни и   усложнената епизоотична обстановка.  Допуска единствено за придвижване към обекти за незабавно клане, след..

публикувано на 30.07.25 в 17:40

БАБХ обяви обществени поръчки за ограничаване на шарката

Областната дирекция по безопасност на храните - Пловдив обяви две обществени поръчки, с които да се вземат по-сериозни мерки за ограничаване на шарката по дребните преживни животни в областта.  Установените към момента огнища в областта са 93, пише в една от обявените поръчки. Тя е на стойност 3 милиона лева без ДДС, а срокът за изпълнение е до 31..

публикувано на 30.07.25 в 15:39

Разследват скандално нарушение на ЗДП в Пловдив, взривило социалните мрежи

Полицията в Пловдив се самосезира и започна проверка на скандален случай на пътя, публикуван в социалните мрежи и събрал множество гневни коментари.  От публикацията се вижда дете, качено на тавана на автомобил с пазарджишка регистрация, а жената, направила снимката твърди, че когато колата потеглила, детето още било горе.  Възмутената гражданка..

публикувано на 30.07.25 в 14:55