Паметна плоча на големия пловдивски баскетболен треньор Тенчо Начев бе открита в зала "Строител". Инициативата бе на състезателки, треньори и фенове най-вече на БК Марица, като бе осъществена с подкрепата на Областният управител Здравко Димитров, кметът на Община Пловдив Иван Тотев и президентът на Академик Бултекс 99 Васил Врачев. Присъстваха легенди и деятели на пловдивския баскетбол като Пенка Стоянова, Ангелина Михайлова, Дафина Атанасова, Мадлен Гецова, Манчо Бонев, който е бил помощник треньор на Тенчо Начев.
Дъщерята на големия пловдивски треньор – Мария Начева, прочете негови стихове, а съпругата му – Пенка Начева, получи като подарък лично от автора новата книга „Пловдив – 105 години баскетболна слава“ на Васил Нейчев.
Тенчо Начев има три шампионски титли и общо 8 сребърни и бронзови медали с женския баскетболен отбор на Марица през миналия век.
С пълно единодушие общинските съветници гласуваха удостояването на Армейски спортен клуб по борба "Тракиец" с отличието "Почетен знак на град Пловдив". Припомняме, че спортният клуб спечели отборната титла от Държавното първенство по свободна борба за мъже - 2025 г., което допринася за спортния авторитет на Пловдив. В мотивите към..
БК Локомотив (Пловдив) продължава с лятната си селекция преди новия сезон в НБЛ, когато отборът ще дебютира в елита. От клуба обявиха привличането на гарда Илиян Илиев. През изминалата кампания Илиев направи своя дебют в НБЛ с екипа на другия пловдивски елитен тим - Академик (Пловдив), като същевременно изигра ключова роля за "студентите" в Младежката..
Локомотив (Пловдив) надхтри ЦСКА и спечели домакинството си на стадиона в парк "Лаута" с минималното 1:0 в една от най-интригуващите срещи от третия кръг на Първа лига. Двубоят започна с минута аплодисменти в знак на почит към всички пожарникари и доброволци, борещи се с пожарите в България в последните дни. На терена началните минути бяха активни и..
С два мача днес продължава третият кръг на Първа лига. От 19:00 часа ЦСКА гостува на Локомотив (Пловдив) на стадиона в парк „Лаута“, като може да слушате този двубой пряко по Радио Пловдив. От 21:15 шампионът Лудогорец е домакин на новака Добруджа в Разград. ЦСКА вече е под напрежение след първите два кръга от новия сезон. „Червените“ продължават да..
Пловдивската полиция обяви редица охранителни мерки за предстоящия днес мач между отборите на „Локомотив“ (Пловдив) и столичния ПФК ЦСКА. Срещата започва от 19 ч. на стадион „Локомотив“. За охрана на обществения ред са сформирани екипи от жандармерията и няколко служби от пловдивската дирекция на МВР. Тяхното засилено присъствие ще бъде около..