Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Малкият и среден бизнес се събира в Пловдив

Министерството на икономиката и Европейската банка за възстановяване и развитие (ЕБВР) в партньорство с община Пловдив организират информационен бизнес форум на тема "Искаш бизнесът ти да расте? Ние имаме ноу-хау". 

Форумът ще бъде открит от заместник-министъра на икономиката Лъчезар Борисов в Дома на културата "Борис Христов" в Пловдив.

За участие са поканени представители на всички малки и средни компании от Пловдив и региона. Целта на форума е те да се запознаят с възможностите, които дава програмата "Подкрепа за малкия бизнес" на ЕБВР. 

Представители на Министерството на икономиката ще запознаят участниците във форума с акцентите в Иновационната стратегия на България и Националната стратегия за подпомагане на малки и средни предприятия /МСП/ на Министерството на икономиката. 

Присъстващите ще научат за новите моменти в двете стратегии за следващия рамков период - 2021-2027 г., и за възможностите за подпомагане на бизнеса чрез оперативната програма "Иновации и конкурентоспособност /2014-2020/". 

Изпълнителната агенция за насърчаване на малките и средните предприятия ще представи мерките за насърчаване на конкурентоспособността на МСП и възможностите за подкрепа на малкия бизнес чрез новата Европейска асоциация на организациите за насърчаване на търговията. 

Българската агенция за експортно застраховане ще обясни как износителите и търговците на местния пазар могат да застраховат вземанията си при работа на отложено плащане. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Пиян младеж спря джипа си в ограда на къща

Пиян 19-годишен младеж се заби в оградата на къща в Перущица с джип "Волво“. Инцидентът е станал на кръстовище в града около 6 ч. тази сутрин, като младият шоьфьор не успял да овладее джипа, съобщават от пловдивската полиция.  Пристигналите на място полицаи го тествали за алкохол, дрегерът отчел над 2 промила. За щастие няма пострадали при..

публикувано на 18.08.25 в 12:56

"Полицаи" ужилиха доверчива баба с 40 000 лева

Възрастна жена от Пловдивска област предаде на „ало измамници“ сумата от 40 хил. лева. От полицият уточнават, че жертвата била хваната в капана по познатия сценарий, при който по телефона била убедена от мъж, че участва в акция за залавянето на телефонни измамници. Така, въвлечена в един от най-широко разпространените лъжовни сценарии,..

публикувано на 18.08.25 в 12:47

Повдигат обвинение на убиеца от Столипиново

Пловдивската окръжна прокуратура ще повдигне обвинение за умишлено убийство на убиеца от „Столипиново“, който застреля  вчера 37-годишната си жена и опита да се самоубие. Обвинението ще прецени и какви да бъдат мерките за неотклонение спрямо 44-годишния мъж с оглед на здравословното му състояние. Припомням, че вчера следобед в пред жилищен блок..

публикувано на 18.08.25 в 12:17

Пицария въстана срещу историческото наследство в Пазарджик

„Вандалският акт над сградата на Регионалния исторически музей в Пазарджик от вчера е не просто посегателство върху фасадата на една символна за града ни сграда. Това е посегателство върху паметта, културата и идентичността на Пазарджик .“ Това написа в профила си във Фейсбук кметът на Пазарджик Петър Куленски.  Той припомня, че това не е първият..

публикувано на 18.08.25 в 11:15

Четири камиона и кола се удариха на АМ "Тракия" край Пловдив

Верижна катастрофа на АМ „Тракия“ крй Пловдив  от тази сутрин продължава да затруднява движението по аутобана.  Сблъсъкът е станал на в края на 123 км. в посока Бурга, където са се ударили последователно четири тежки камиона и един лек автомобил.   Неговият шофьор е откаран в болница за преглед, няма други пострадали,  но материалните щети по..

обновено на 18.08.25 в 10:59