Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

24 пълни от 149 отличници в Университета по хранителни технологии

Бизнесът "поглъща" веднага 70% от завършилите

Абсолвентите от Университета по хранителни технологии получиха своите дипломи на тържествена церемония днес. Общо 681 са завършващите – 424 бакалаври и 257 магистри. Отличниците са 149, а постигналите пълен „Отличен“ – 24.

По думите на ректора  проф. д. т. н. инж. Кольо Динков специалистите, които получават квалификацията си в Университета по хранителни технологии, притежават солидна подготовка и отговарят на предизвикателствата, задавани от съвременните тенденции в образованието и хранителната индустрия.

Абсолвентите от УХТ имат висока успеваемост на пазара на труда, сочи статистиката. Близо 70 % от младите специалисти стартират професионалната си практика до една година след завършване на Университета по хранителни технологии. Голяма част от възпитаниците на УХТ работят в мениджърските екипи на водещи бизнес компании.

В словото си ректорът проф. Кольо Динков определи дипломите на абсолвентите като атестации за усвоените знания. Той пожела на завършващите висшето си образование дипломите им да бъдат гарант за техните професионални успехи и за рейтинга на Университета по хранителни технологии. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

В община Неделино отмениха частичното бедствено положение

Отменено е частичното бедствено положение в община Неделино, което беше въведено на 29 юли заради безводие в няколко населени места.   Ситуацията с недостига на вода е частично стабилизирана в някои от селата след падналия дъжд, а в населените места, за които проблемът е сериозен, Общината доставя вода с водоноски, съобщи кметът на Неделино Боян..

публикувано на 02.08.25 в 15:09

Изграждане на топлопровод към ТУ-Пловдив променя трафика

Временна организация на движението по ул. „Кръстьо Пастухов“ се въвежда заради строително-монтажни работи на ЕВН. От 4-ти август до 4-ти октомври ще се изгражда разпределителен и присъединителен   топлопровод  на Четвърти учебен корпус на Технически университет  - филиал Пловдив на ул. „Цанко Дюстабанов“.  За два месеца поетапно ще  се спира..

публикувано на 02.08.25 в 11:53

Полицаи не позволиха блокадата на граничен пункт "Маказа"

Полицаи осуетиха намерението на Тодор Батков-син да блокира международния път за Гърция при Маказа.  Точно в 10 ч. той и двайсетина негови съмишленици се опитаха да блокират движението, но полиция и жандармерия направиха кордон между пътя и протестиращите.  Протест затваря граничен пункт "Маказа" Още с пристигането протестиращите бяха..

публикувано на 02.08.25 в 11:32

Спукан водопровод превърна част от ул. "Пере Тошев" в езеро

Авария на водопровод наводни тази нощ част от улица "Пере Тошев" в район "Южен". От ВиК-Пловдив информират, че в района на аварията, който е в началото на улицата откъм "Даме Груев"  водоподаването е прекъснато. Очаква се до 17 часа ремонтът на водопровода да приключи.

публикувано на 02.08.25 в 09:26

Безплатни скринингови прегледи организира РЗИ-Пазарджик

През месец август РЗИ - Пазарджик организира безплатни скринингови прегледи и изследвания за социално значими заболявания в пет лечебни заведения на областта. Ще се извършват прегледи за белодробни и сърдечно – съдови заболявания за пациенти над 40 години, за диабет,  за злокачествени заболявания на дебелото черво и на млечната жлеза за жени от 39..

публикувано на 02.08.25 в 08:40