Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

„Точно днес“ с Радио Пловдив – ЗАЕДНО в Европейската столица на културата

Пловдив – културната столица на Европа. Милиони граждани по света отправят точно днес поглед към града ни, а броени часове преди официалната церемония по откриването – Радио Пловдив ви прави съпричастни с голямото събитие, което поставя нова страница в историята на града.

В извънредното издание на програма „Точно днес“ заедно ще проследим акцентите от културната програма за деня, ще влезем в детайлите, ще усетим вълнението, ще си спомним за трудното начало и за още по-трудния път, който Пловдив извървя до днес. Ще ви представим и част от лицата, които неотлъчно отстояваха идеята за Европейска столица на културата - Стефан Стоянов, заместник-кмет на Пловдив, Анастас Бадев, бивш заместник-кмет, художниците Иван Тотев и Матей Матеев, а също и бившия артистичен директор на Фондация „Пловдив 2019“ Валери Кьорленски.

В студиото на Радио Пловдив очакваме и Силвестър Верже, френския куратор на изложбата „Изкуството на свободата – от Берлинската стена до уличното изкуство“.

Веселина Пеева събира мненията на пловдивчани, Елена Крушкова ще представи детайлите от сценария на откриващото събитие, а Стоян Терзиев ще чуем с мерките за сигурност, които ще гарантират спокойствието на зрителите.

„Точно днес“ ни гостува и предаването „Срещите“ на Людмила Сугарева. Тя ще ни срещне с още две знакови имена – доцент Илия Кожухаров и Петко Атанасов, дългогодишен журналист и издател.

Събуждаме „Европейската столица на културата“ в 7 ч.. Заедно ще бъдем до 11 ч.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Лекоатлетката Пламена Миткова в "Добро утро, ден"

Тази седмица гост в „Добро утро, ден“ е лекоатлетката Пламена Миткова.  Когато е 7-годишна, започва да тренира художествена гимнастика, но след четири години пътят й рязко завива в друга посока. Преориентира се към леката атлетика. Започва да се състезава за    "Локомотив Пловдив" . Състезателка е по скок на дължина. Три поредни години..

обновено на 20.02.25 в 11:10

"Добро утро, ден!" с журналиста от БНТ Димитър Димитров

Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..

обновено на 20.02.25 в 11:10

Отец Димитър Димитров в "Добро утро, ден!"

Отец Димитър Димитров е приятел на Радио Пловдив, той познава гласовете на водещите на новините, на актуалните и на музикалните предавания.  Обича сутрин да включи радиото и с настроение да започне часовете на деня.  От 2018 година отец Димитър е енорийският свещеник в католическата църква „Свети Дух“ в район Тракия на Пловдив. Известен с..

обновено на 20.02.25 в 11:09

Алексей Кожухаров в "Добро утро, ден!"

В рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица гостува известният актьор, режисьор и сценарист Алексей Кожухаров. Още от ранна детска възраст той се ориентира към актьорската професия, а първата си житейска роля изиграва, когато попада в казармата, но не иска да става танкист. Споделя, че винаги има какво да прави. Но с усмивка припомня..

обновено на 19.02.25 в 10:24

В "Срещите" разговор за големите имена в изкуството

Тази събота гост на "Срещите" е ловецът на истории Георги Тошев. С него говорим си за големите имена в изкуството - Стефан Данаилов - Ламбо, Невена Коканова, Цветана Манева, Моника Белучи, Кристо... Как се чувстват творците днес - във време, в което липсва конкуренция в духа.  Бъдете с Радио Пловдив.

обновено на 23.11.24 в 09:00