Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Последен ден на протести във Войводиново

Жителите склониха на кратка протестна пауза до 23 януари

| обновено на 13.01.19 в 14:29
Снимка: Иванка Петкова, Радио Пловдив

Над 100 души се събраха за седми пореден ден на протест пред църквата в пловдивското село Войводиново. 
Те отново поискаха да се съборят всички незаконни ромски къщи в селото и настояха за справедливи присъди за двамата братя, които на Богоявление пребиха военнослужещия Валентин Димов.

С мълчаливо шествие протестиращите стигнаха до ромската махала, която от няколко дни е пуста, но там бяха спрени от кордон от жандармеристи.

Кметът на селото Димитър Тосев ги призова да прекратят временно протестите, докато не изтече 14-дневният законов срок за обжалване на заповедите за събаряне на масивните постройки. 

Снимка

Хората се съгласиха да дадат толеранс до 23 януари, когато изтича срокът, но заявиха, че остават в протестна готовност.

Снимка

В селото има засилено полицейско присъствие. Протестът отново протече мирно и до ескалация на напрежението не се стигна.

Над 650 души вече са се подписали в специална подписка в двора на църквата в подкрепа на пострадалия Валентин Димов и с искане за справедлив процес с налагане на ефективни присъди на двамата побойници, които са в ареста. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Три дни "Нощ на ангелите" на Гребната база в Пловдив

"Нощ на Ангелите“ превръща от днес Пловдив в столица на доброто. Организацията отбелязва шестото си издание, а със събраните средства ще бъдат подкрепени  шест каузи.   Фестивалът ще бъде от 12-ти до 14-ти септември, отново на Гребната база в Пловдив.  На голямата сцена в подкрепа на каузта ще се качат едни от най-обичаните български артисти,..

обновено на 12.09.25 в 08:46

Оборудват с нови компютри училището в Скутаре

20 нови компютъра, монитори, клавиатури и мишки получава днес основното училище "Свети Климент Охридски" в село Скутаре.  Компютърната техника е с напълно извършена инсталация от  гражданско движение „Будител“ и с нея ще бъде оборудван кабинетът по компютърно моделиране и информационни технологии.  Според директора Петър Славков благодарение на..

публикувано на 12.09.25 в 08:45

Възстановяват маршрутите на три линии на градския транспорт

От  днес се възстановяват маршрутите на автобусни линии №1, 16 и 36 от масовия транспорт на град Пловдив по общинската транспортна схема, съобщават от ОП „Организация и контрол на транспорта“.  От предприятието уточняват, че това става възможно след приключване на строително-монтажните работи на пътната артерия в участъка от ул. „Коматевско шосе“..

публикувано на 12.09.25 в 08:18

Делото "Дебора" продължава в районния съд в Пловдив

За пореден път Районният съд в Пловдив ще гледа делото „Дебора“.  Подсъдимият Георги Георгиев е обвинен за нанесените на Дебора Михайлова рани с макетен нож, за остригването на косата й и за отправени към нея заплахи за убийство.  На предишното дело през юли, той бе пуснат под парична гаранция от 25 000 лева.  Впоследствие Окръжният съд намали..

публикувано на 12.09.25 в 07:15

Делото за малтретирания Адриан тръгва отначало

Пловдивският районен съд ще гледа отново разпоредителното заседание по делото срещу пастрока и майката на 6-годишния Адриан, който беше малтретиран от тях в условията на домашно насилие.  Миналата седмица делото беше отложено за днес, тъй като бащата на детето Венислав Алексиев нямаше възможност да присъства на разпоредителното заседание...

публикувано на 12.09.25 в 07:10