Протест се състоя тази сутрин пред офиса на компанията ЕВН в Пловдив. Протестира представители на фирми, които са получили предупреждания от доставчика си ЕВН Трейдинг за предстоящо значително поскъпване на електроенергията, която получават, следствие на увеличаване на цената на енергийната борса. Шествието прдължи до Областната управа, тъй като протестиращите смятат, че държавата трябва да потърси причините за резките скокове на борсовите котировки.
Не можем да разберем как енергийната борса, въведена да освободи и подобри пазара на електроенергия, всъщност действа в точно обратната посока, каза пред репортер на Радио Пловдив един от протестиращите.
В петък министърът на енергетиката Теменужка Петкова разпореди от 15 януари пълна проверка на трите електроразпределителни дружества. Днес Петкова, както и председателят на КЕВР Иван Иванов разговарят с ръководителите
на едни от най-големите електроенергийни дружества, за да съгласуват мерки за стабилизиране на свободния пазар на ток.
Жълт код за ниски температури издаде за днес Националният институт по метеорология и хидрология за 10 области в Североизточна България. Днес над по-голямата част от страната ще бъде предимно слънчево, сочи прогнозата на НИМХ. Предимно значителна облачност ще има над западните райони, но само на отделни места е възможно да превали слаб сняг. Преди обяд..
Скиор на 37 години загина днес на пистата „Мечи чал“ край Чепеларе , съобщи за БТА говорителят на Областната дирекция на МВР Елена Стоилова. Сигналът за инцидента е подаден в 10:16 часа. Стоилова посочи, че според подадената информация скиорът е паднал в гората край пистата. Бил е в безсъзнание, със следи от наранявания по тялото. Установено е, че..
Днес ще се проведе втори тур на частичните местни избори за кмет на село Драгор, община Пазарджик. Както и при първия етап, екипи на районното управление и областната дирекция на МВР в Пазарджик ще се грижат и следят за нормалното протичане на изборния ден в населеното място. До избора се стигна след кончината на Георги Цонев, който..
Над 80 любители винопроизводители от цялата страна и три бутикови винарски изби участваха в конкурс за най-добро вино в Златоград. Празникът "Трифониада" се проведе за 18-та поредна година. В категорията „червено вино“ първи е Николай Георгиев от село Крумово. А в категорията „бяло вино и розе“ най-доброто вино е на Пламена Филипова от село Симид,..
Думата „ заговезни “ произлиза от старобългарското „заговявам“, което означава „отказвам се от месото“. Това е свързано с традицията да се постигне духовна подготовка преди започването на Великденските пости. Месни Заговезни е празник, който отбелязва последния ден, в който е позволено да се консумира месо преди Великден. През 2025 година Месни..