Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Има маркетингова нужда от откриващото събитие за ЕСК

За икономическите и финансовите  измерения на събитието ЕСК,  в частност откриващото събитие, за ползите или липсата им в дългосрочен план за Пловдив и жителите му - разговаряме с икономиста Георги Стоев.

Над 10 000 туристи са посетили града за откриващото събитие на Европейската столица на културата. Това са хора от Европа, САЩ, Индия и Русия. 2.2 милиона лева струва откриващата церемония, според отчета на фондация "Пловдив 2019".

Разговорът с Георги Стоев започва с това как той вижда откриващото събитие.

Георги Стоев: "Много приятно преживяване. Има нужда от подобен маркетингов ход. Градът тепърва трябва да става известен в Европа и света".

Според Стоев за парите – такъв тип решения трябва да се вземат след ясен анализ за ползите. На мен не ми е ясно дали общината е направила такъв анализ, това е проблем. Анализи на микро ниво – нови хотели, запълването на хотелската база – са извършени. Предстои дългосрочен - за имиджа на града. Колко туристи ще дойдот и колко предприемачи ще дойдоат да стартират бизнеса в града.

Прловдив е от първите, който се сети да направи подобен анализ, подчерта икономистът. Следва конкуренция. Това е и демографска политика – какви хора искаме да дойдат тук, подчерта Стоев.

От годината на Европейска столица на културата демогфарските ефекти могат да са в плюс, могат и да са минус. Няма проучвания в тази посока.

Фондация "Пловдив 2019" трябва да дава отчет за изразходваните средства преди да се появят постове в социшалните мрежи, смята Георги стоев. Иначе изразходваме енергия за непродуктивни дейности.

Цялото интервю с Георги Стоев чуйте в звуковия файл.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Боряна Димитрова

Партиите се готвят за избори, а не да правят правителство

"Българската държавност започва да прилича на тази медицинска диагноза, в която един по един започват да отказват различни органови системи". Такова сравнение направи социологът от "Алфа Рисърч" Боряна Димитрова след поредния неуспешен опит в парламента да бъде избран председател. Тя припомни, че в предишни разговори са дискутирани..

публикувано на 27.11.24 в 16:52

Повторните проби са заради напрежението, чумата е сигурна

Взетите днес проби са само и единствено от засегнатите стопанства с констатирано заболяване чума по дребните преживни животни. Колегите от областната дирекция в Пазарджик са взели 315 проби от 105 животни във Велинград , съобщи в интервю за Радио Пловдив д-р Даниел Денев от отдел "Здравеопазване на животните" към Българската агенция по безопасност..

публикувано на 27.11.24 в 16:38

Европейските пациенти искат лечение за географска атрофия

Организации на пациенти от България, Гърция, Испания,Франция, Италия, изпратиха становище до Европейската агенция за лекарствата (EMA) относно дискриминационния подход спрямо ограничения достъп на лечение на възрастните хора с географска атрофия и отказа на Агенцията одобрената терапия за това заболяване от американския лекарствен регулатор да се..

публикувано на 27.11.24 в 15:42

На 29.11. се чакат пробите за чума по овцете от бг лаборатория

След като вчера ветеринари бяха възпрепятствани да вземат повторни проби от ферми във Велинград, където бе открита чума по овцете и се стигна до напрежение, днес те все пак успяха да вземат още 340 проби.  Симеон Караколев, председател на Асоциацията на овцевъдите и козевъдите, коментира в предаването "Ден след ден", че през  годините се е наложил..

публикувано на 27.11.24 в 15:42

Карловски студент със стипендия от Софийския университет

Студент по теология от Карлово е тазгодишният носител на поименната стипендия „Братя Евлогий и Христо Георгиеви“, която ежегодно се присъжда от Софийския университет „Св. Климент Охридски“. Четвъртокурсникът от Богословския факултет Младен Иванов получи наградата си навръх патронния празник на университета лично от ректора проф. Георги Вълчев...

публикувано на 27.11.24 в 13:55