Академик разби Башкими с 50 точки разлика в Балканската лига

Академик Бултекс 99 грабна убедителна и ценна победа срещу гостуващия Башкими в Балканската лига и на практика си осигури класиране за финалната четворка в София през април. Пловдивският баскетболен тим спечели с цели 50 точки разлика – 109:59 (23:20, 19:15, 30:19, 37:5). На почивката разликата бе само 7 точки за домакините, но в третата и особено в четвъртата четвърт, когато допуснаха само 5 точки, те наложиха убийствено превъзходство и зарадваха публиката със зрелищните си изпълнения. Така пловдивчани отново са начело в класирането.

В последните 5 минути игра влезе и 14-годишният талант Симеон Димитров, който обра овациите на публиката и вкара кош в самия край.

Най-резултатен за победителите бе Дайшон Найт с 19 точки, Адриян Секулов вкара 15, Васил Бачев и Венелин Христов – по 13. Питър Олисемека и Никола Вуйович записаха дабъл-дабъл – съответно 12 точки и 12 борби и 11 точки и 11 борби, с 11 точки се отличи и Ники Николов. Джордан Капс вкара 19 точки за Башкими, Стивън Хейни се отличи с 13, Майкъл Мартин – с 11.

В друга среща от Балканската лига Берое победи с 91:81 Блокотехна и се изкачи на трето място с 12 точки от 6 мача – само победи.

Академик е лидер с 15 точки от 9 срещи с баланс 6 победи и 3 загуби, втори е албанския Теута също с 15 точки от 9 мача.