Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Точно днес" по пловдивски отлично и с посока

Снимка: Daniel Chobanov photos

На 13 февруари зарязваме фаталистичните настроения и откровено говорим за успехи, новости и ...избори.

Програма "Точно днес" с гост Александър Ангелов от Центъра за творческо обучение. Разказваме за постижението Пловдив и страната ни да са сред отличниците на Гугъл обществото в Лондон. 200 учители от града получават сертификати по програмата "Училище в облака".

Европейският парламент отброява точно днес 100 дни до изборите през май. Говорим със социолога проф. Иван Чалъков от ПУ за опасенията у нас да последват атаки от руска страна на евровота и в отчитането на резултатите. 

В "Чуй Европа" Антоанета Петричанска разказва за електронните здравни досиета и как ще задейства европейския здравен пазар.

"Великите европейци" на Пламен Асенов е с продължение на разказа за римския поет Вергилий.

Отиваме на изложба-живопис в галерия "Аспект" - Олга Петрова представя новото сътрудничество с Живко Мутафчиев, художник.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Ранно утро с "Шейкър"

Посрещаме заедно последното неделно утро на септември! Ранните часове на деня, вече носят хлад и необходимост от уют и чаша горещо кафе. Кафето оставяме на вашия вкус, но уюта и позитивната нагласа за предстоящия ден, се надяваме да ви донесем в следващите три часа.  Срещаме ви и с Меглена Костова - Мега,  художник, дългогодишен преподавател и методист,..

публикувано на 20.09.25 в 16:05

Професор Станимир Кабаиванов гост в "Добро утро, ден!"

Заместник-ректорът на ПУ „Паисий Хилендарски“ професор Станимир Кабаиванов е гост в рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица. Той е завършил с отличие Математическата гимназия в Пловдив със специлност „Физика и английски език“, а след това макроикономика в ПУ „Паисий Хилендарски“ с отличен успех и финансов мениджмънт с пълно шест...

обновено на 19.09.25 в 17:12

Последен делник с "Вход свободен"

Последен работен ден от седмицата и последен петък на лятото - това е достатъчна причина да насочим цялата си енергия към мисли за забавление и релакс! Очаквайте ни с предложения за качествено време на отмора, но и с още интересни теми и събеседници!  Започваме нов сезон в рубриката "Жена - истории за Вселени", а първи гост е Детелина Иванова - творец,..

публикувано на 19.09.25 в 09:30

"Точно днес" от гроздето до книгата

Добра ли е реколтата от грозде тази година и репресивни ли са готвените промени в Закона за виното и спиртните напитки? Това ще е темата на разговор с Любен Радев, който има лозарско стопанство в Брестовица и е член на Националното сдружение на българските лозари. Промените в Закона за виното и спиртните напитки засягат не само любителите на..

публикувано на 18.09.25 в 17:04

Спорт и поезия във „Вход свободен“

Говорим за „Ден на спорта в училище“. За 11 пореден път, сдружение „БГ Бъди активен“, призовава училищата да се включат винициативата. Откриващото събитие, тази година, е в Пловдив. Румяна Киризиева разказва, след 13.30 часа. Поетичната книга на Владислав Христов „Обратно броене” излезе в Северна Македония. Друга негова книга излиза на..

публикувано на 18.09.25 в 09:30