Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Живко Мутафчиев с изложба живопис в "Аспект"

Началото на пролетния сезон бележи и начало на едно ново сътрудничество – Живко Мутафчиев показва за пръв път самостоятелна изложба в галерия Аспект, макар и да присъства като автор от много години в общи живописни и графични изложби. 

След пауза от почти седем години, пловдивчани ще имат възможност да се срещнат отново с неговото интригуващо творчество.

Картините на Живко Мутафчиев носят силен заряд и собствен дух, стилът му е разпознаваем, характеризиращ се с експресивност,колорит и майсторски рисунък. Композициите му съчетават умело фигурално и абстрактно, пресъздавайки със замах сцени, излезли сякаш от филмова лента. Платната на Живко Мутафчиев носят една специфична фрагментарност и кинематографичен подход, героите му са уловени и запечатани в различни житейски ситуации, те са различни и пъстроцветни и като характер, и като емоция. 

Посланието на твореца е да запомняме моментите, които ни карат да се чувстваме живи, които ни подсещат колко прекрасен е живота, карат ни да мечтаем, които ни дават тласък, които вдъхновяват. Разказва за онези моменти, в които се чувстваш специален – все едно си сам в целия свят и този свят пулсира единствено и само заради теб, заедно с теб.

В изложбата в Аспект Живко Мутафчиев представя тридесетина живописни платна, рисувани през последните няколко години.

Откриването е на 13 февруари в 18.00 часа в салона на галерията, а изложбата може да бъде видяна в продължиение на три седмици, до 5 март. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Българският фоллорен еротикон тази събота в "Срещи"-те

Тази събота с mроф. Мария Шнитер си говорим за еротиката в българския фолклор.  Защо за еротиката?  Ами, защото казват -  и тя формира характера.  Та, какви сме, ние българите, според нашия ФОЛКЛОРЕН ЕРОТИКОН??? Слушайте в събота малко след 9 часа. Водещ: Людмила Сугарева

публикувано на 12.09.25 в 12:09

С книга и филм за Катя Паскалева продължава "Сцена на кръстопът"

На актрисата Катя Паскалева е посветен третия ден на фестивала "Сцена на кръстопът".   Премиерно ще бъдат представени книгата „ Катя Паскалева. Тишина от думи “ на издателство „Книгомания“ и документалния филм „ Катя и Слона. Техният Пловдив “  на Георги Тошев.  Авторът на книгата е бил близо до Катя Паскалева и на сцената, и в живота. Играли са..

публикувано на 12.09.25 в 07:20

Олеся Раденкова представя "Блях"

Тази вечер от 18,30 часа в Първо студио на Радио Пловдив Олеся Раденкова ще представи своята книга с разкази, озаглавена „Блях“. Авторката е избрала нестандартен начин да презентира своята книга. В студиото на радиото зрителите ще видят видео и ще чуят музика, които подсилват прозаичните фрагменти. Организатор на проявата е читалище..

обновено на 11.09.25 в 11:57

Димитър Апостолов представя изложба в Пловдив

Изложба с творби на художника Димитър Апостолов се открива днес в галерия "Пловдив". Картините  може да се разгледат до 8 октомври, съобщиха от ДПХ.  Самостоятелната изложба с графика и рисунки на художника Димитър  Апостолов е наречена "Времеви хоризонти". Събитието ще се състои от 18 ч., в галерия "Пловдив", на ул. "Авксентий Велешки" № 20...

публикувано на 11.09.25 в 11:19

Изненада в афиша на "Сцена на кръстопът" - тайно представление!

В афиша на театралния фестивал „Сцена на кръстопът“ тази вечер предстои изненадата – тайното представление, за което зрителите закупуват билетите „на тъмно“. „Ще пробваме доверието на пловдивската публика. Представлението е ново и много интересно“ – споделя артистичният директор на феста Кръстю Кръстев. Тазгодишното издание на..

публикувано на 11.09.25 в 07:49