Честита, весела и здрава Баба Марта! Нейния червено-бял цвят ще усмихне денят ни днес ! Чуйте пловдивчани и майстора от Регионалната занаятчийска камара Пепи Ставрева в репортаж на Нели Бистрашка.
„Добро утро, ден“ пожелава музикалният директор на Пловдивската опера Диан Чобанов.
Още от деня:
Точно днес, и отново, се провежда национален протест на медицински сестри, акушерки и лаборанти. От Карлово преди протеста ще чуем Петя Шеева председател на асоциацията на Професионалиститите по здравни грижи в Карлово.
Кой диктува дневния ред на управлението в контекста на последните парламентарни и партийни ходове ? Коментар на социолога Кольо Колев.
Кохезионната политика на ЕС, премахването на двойните стандарти и пилотния проект за превъртането на километражите са активности, по които работи евродепутатът Андрей Новаков. Интервю на Живка Танчева.
В зона Културта - „Малка нощна музика“ с изключителния цигулар Минчо Минчев. На 2 март той ще свири в Пловдив заедно с цигуларя Николай Минчев.
„Точно днес“. 1 март петък. От 6 до 9.30
Кучетата са създадени за щастие и сякаш направени от радост:)))) Може би защото живеят за момента, и точно това ги прави истински щастливи. Темата продължаваме в рубриката "За животните с любов". Дали и кога ние хората можем да бъдем истински щастливи? Отговорите търсим заедно с нашите ефирни събеседници. Д-р Кирил Драганов е един от тях...
Програма "Точно днес" на 21 февруари и как разчитаме проекта на бюджета, след като властта го представи пред работодатели и синдикати. Разговаряме по темата с икономиста Георги Вулджев . Ще излезе ли успешна прогнозата на финансовото министерство и как да се разпределят парите на държавата за 2025 година? Международният ден на майчиния език ще..
Цените на търговските вериги, на малките магазинчета и на фермерски пазари ще бъдат централна тема в предаването „Ден след ден“ на 20-ти февруари. Но не само. Както каза един от производителите, най- важно е мнението на „цар потребител“. Има или няма бойкот на търговските вериги в Пловдив и Пазарджик, къде потребителите пазаруваха днес и какво..
Днес говорим за изобилие. Събитието “Как да отключим изобилие?“ е тази неделя, 23 февруари, с вход свободен. Наш гост е психологът Петя Горчева. На 22 февруари имаме възможността да ви поканим на дебютната изложба в Пловдив, на Илиана Цветкова, “Azur 420”. Повече от разговора ни с нея, след 14 часа. Очаквайте и рубриката..
Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..