Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Да сме здрави, бели и червени "Ден след ден"

В първия ден на март следобедните теми завършват деловата седмица.

Говорим за протестта на медицинските сестри за справедливо заплащане на труда им. Колко са отпуснатите пари за общинските болници и как, кога и чрез какъв механизъм ще стигнат до здравните заведения? 

Говорят протестиращи,  председателят на Националното сдружение на общинските болници –д-р Неделчо Тотев и председателя на здравната комисия в НС –д-р Даниела Дариткова.

Днес 115 млади инженери от Техническия университет-филиал Пловдив  обличат официалните тоги, за тържественото връчване на дипломите на випуск 2018. Сред тях пълен отличник е инж. Антон Лазарев - наш събеседник след 16 часа.

Набират средства за довършването на военния мемориален  комплексна загиналите във войните за национално обединение от гр.Раковски. Днес стартира първия етап, а инициативен комитет подготвя проект за довършване на пространството около паметника. Подробностите ще научим от председателят на инициативния комитет Стефан Марушкин.

На финала –кино и червен килим. Филмът „Зелена книга“, получил три Оскара, идва на кинофест в Пловдив. 

Ще има и още.... Честита Баба Марта!

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Ранно утро с "Шейкър"

Посрещаме заедно последната неделя на февруари. Студено, но слънчево, времето все пак напомня за предстоящата пролет.Такива са и емоциите нй - светли, с надежда за по - добри дни!  Срещаме ви с виртуозния китарист Ангел Демирев. Конкретен повод за срещата и разговора ни е новия му албум Revelations,но освен, че ще говорим за албума и ще послушаме от..

публикувано на 22.02.25 в 16:05

Румен Стоичков в "Добро утро, ден!"

Дългогодишният водещ на предаването „Нощен хоризонт“ на БНР Румен Стоичков е гост в рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица. Той има над 1600 предавания и над 2000 репортажа. Работата му винаги е била посветена на хората и решаването на техните проблеми. Категоричен е, че един репортер трябва да подобрява живота на хората. В продължение..

обновено на 22.02.25 в 07:09

Въздух, безопасност и конфликти в "Ден след ден"

Справя ли се община Пловдив с мръсния въздух , след като вече отминаха дните с превишени норми на фините прахови частици ? Само отоплението с твърдо гориво ли е причина за високите им стойности, които бяха измерени наскоро или има и други замърсители ? Можем ли да говорим за зелен билет в градския транспорт? Въпросите са към зам.-кмета по екология Иван..

публикувано на 21.02.25 в 14:47

За щастието днес във "Вход свободен"

Кучетата са създадени за щастие и сякаш направени от радост:)))) Може би защото живеят за момента, и точно това ги прави истински щастливи. Темата продължаваме в рубриката "За животните с любов". Дали и кога ние хората можем да бъдем истински щастливи? Отговорите търсим заедно с нашите ефирни събеседници.  Д-р Кирил Драганов е един от тях...

публикувано на 21.02.25 в 09:30

"Точно днес" за езиците и шума на парите

Програма "Точно днес" на 21 февруари и как разчитаме проекта на бюджета, след като  властта го представи пред работодатели и синдикати. Разговаряме по темата с икономиста Георги Вулджев . Ще излезе ли успешна прогнозата на финансовото министерство и как да се разпределят парите на държавата за 2025 година? Международният ден на майчиния език ще..

публикувано на 20.02.25 в 15:27