.
Инцидентът е станал късно снощи в ромската махала на Пазарджик , където шумно празненство със силна музика предизвикало намесата на дежурен патрул. Униформените заварили многобройна компания, празнуваща на открито.
Полицаите наредили спиране на гръмката музика, ограничаване на шума и другите прояви на групата, нарушаващи обществения ред. Всички участници се съобразили, с изключение на 24-годишен, вдимо пиян младеж, който предизвикал шумен скандал.
Той се нахвърлил срещу патрулните с крясъци и юмруци, изскубнал се и опитал да избяга, но бил бил бързо заловен и арестуван.
Спрямо него е образувано бързо полицейско производство, случаят е поет от прокуратурата в Пазарджик.
Национален протест пред съдебните палати в страната организира днес сдружение "Ангели на пътя". Акцията е под мотото "Стига мълчание" и е насрочена за 12 часа както в столицата, така и цялата страна. "Ще поискаме справедливост. Ще поискаме промяна. За да не се налага всяка година да палим нови свещи. За да не останат пътищата ни пропити..
Полицията предприема мерки за установяване на всички лица, съпричастни към извършеното нарушение на обществения ред по време на дербито на пловдивските футболни отбори "Локомотив" и "Ботев" днес. След преглед на видеозаписите предстои да бъдат издирени извършителите и спрямо тях да се вземе съответното отношение, съобщават от Областантната..
Мотоциклетист е загинал при катастрофа на Карловско шосе в посока Пловдив. Сигналът е подаден на тел. 112 около 17.10 ч., съобщават от МВР. По предварителни данни при престрояване лек автомобил "Фолксваген" ударил странично мотоциклет "Хонда", чийто водач е починал. До приключване на огледа на местопроизшествието трафикът се пропуска..
Жена на 21 години и тригодишното ѝ дете са пострадали при катастрофа в смолянското село Ровино, съобщават от Многопрофилната болнца за активно лечение "Д-р Братан Шукеров" в Смолян. Пострадалите са приети в Спешно отделение на болницата, без опасност за живота. Заради катастрофата движението по пътя Смолян – Мадан се извършва двупосочно в една..
За четвърта поредна година в Пловдив честването на Деня на народните будители започна с шествие от площада пред Хуманитарната гимназия до площад Централен, което бе съпроводено и приветствано с аплодисменти от гражданите по цялата главна улица на града. Преди това Митрополит Николай отслужи празнична литургия и благослови присъстващите..