Първи "бе" от ОУ " Христо Ботев" в село Градина прие новината за приза с ентусиазъм.
За класния ръководител Гинка Иванова това е повод за гордост. "Децата приеха да участват с ентусиазъм, като имаме предвид, че това е паралелка с мултиетническа принадлежност. Наистина това е много красив подарък за 8 март".
Дебора, Зоя и Дария пък разказаха за украсата с житни класове, надпис "Аз обичам България" , рози, момче и момиче в носии. Те се радват на първото място и вече знаят, че ще закачат знамето, което ще получат за награда, в стаята си.
Второ място спечелиха деца от НУ „Христо Ботев“ в Първомай, а третата награда отива в детска градина "Веселие" от Пловдив. И макар по регламент да не беше предвидено отличие за най-активно училище, журито реши да присъди такъв на Природоматематическата гимназия "Боян Петканчин" от Хасково, изпратили снимки на 28 паралелки с българския флаг.
Теодора Кирякова обясни, че мнозина участници са отпаднали от надпреварата заради това, че има герб върху знамената им, а според два закона у нас – за държавния печат и знамето и за герба - това не е добре за държавните символи. "Мисля, че най-важното беше да провокираме желанието на децата да отбележат националния празник, да се подготвят за него и да провокираме тяхното чувство на патриотизъм и екипност", каза тя.
Организаторите на конкурса ще изпратят националния трибагреник като награда на първите 10 класирани. А догодина "С България в сърцето" ще се търсят още повече ученици с идеи за патриотична украса, посветена на 3 март.
За кенсъл културата ще си говорим тази събота. Защо се появи и какво ни обещава? А може би отговорът е в казаното от Алан от Лил, проповедник от 12 век: "Миналото има восъчен нос, който може да бъде извиван във всички посоки." Гости на "Срещите" са проф. Цочо Бояджиев, Мирослава Кацарова и доц. Илия Кожухаров.
Именитата пианистка Венета Нейнска поставя началото на европейското си турне „Пътища и посоки“ в Дом на културата „Борис Христов“ в Пловдив. Най-добрият концертен роял „Стейнуей“ в България ще звучи с изпълнението на произведенията на Шопен, Рахманинов, Крайслер, Мануел да Файя, Кристоф Вилибалд Глук, Франц Шуберт. „Подобно на начина,..
В НБ „Иван Вазов“ в Пловдив ще бъде представена книгата „Ататюрк. История на идеи“ от М. Шюкрю Ханиоглу. Тя не е поредната биография на големия турски държавник, а разказва за идеите на Ататюрк, еволюцията им и реализацията им в турското общество. Авторът М. Шукрю Ханиоглу е професор по история на късната Османска империя в департамента по..
С Дионисиево шествие в Пловдив ще бъде открит фестивалът „Дефиле на младото вино“, който ще продължи до неделя. Участниците в 16-то издание на фестивала са 65 , сред тях са най-добрите производители на вина и вкусни храни. Новите фирми тази година са 5, а винопроизводителите са рекорден брой – 51 . За тях и за посетителите широко отварят врати 18..
Дружеството на пловдивските художници организира търг с творби от архива си. Аукционът се ще състои в Изложбената зала на Дружеството на ул. „Авксентий Велешки“ 20. Организаторите канят любителите на изобразителното изкуство и пловдивските таланти, представители на бизнеса и колекционери да участват в тазгодишното издание на търга, на..