С кафето на икономиста Георги Стоев в „Добро утро, ден!“, започваме този вторник.
И без интерес към евентуалните кафета / и сладка? /, а към въпроса с опростените над 8 милиона за Мюфтийството и Закона за вероизповеданията. Разговор с проф. Иван Желев бивш директор на дирекция Вероизповедания към МС.
Какви нагласи и модели на поведение показва международен изследователски проект за младежта, проведен едновременно в десет страни от Югоизточна Европа за периода 2018-2019г. Коментар на проф. Петър-Емил Митев от Института по социология "Иван Хаджийски".
Новите възможности и избор при кандидатстването след 7 клас в Пловдив и областта. Репортаж на Живка Танчева.
Режисьорът Степан Поляков за новия премиерен документален филм „Deus Nobiscum/Съ Нами Богъ“, със снимки и от Пловдив, който ще има две прожекции в Дома на културата. Интервю на Нели Бистрашка.
В зона Култура - писателят и професор по литература Светлозар Игов. Разговор с него на Екатерина Костова за изчезващите книги и езици, и какво ще учат в университетите бъдещите литератори.
„Точно днес“. Вторник 12 март. От 6 до 9.30
Как плануваме лятото, и споделяме ли плановете си с околните, или пази суеверно тайна за всичко? С този въпрос обединяваме темите в днешното издание на "Вход свободен"! В "Уроци по щастие" продължаваме темата за качествената почивка, а днес очаквайте конкретни идеи и напътствие от консултанта ни психолог и семеен терапевт Петя Георгиева. В "За и..
Утрото на Преображение Господне ще посрещнем с добро настроение и ще питаме как Пловдив се готви за приемане на еврото от 1 януари 2026 година. Ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Какво ще се промени в транспорта на Пловдив с новия Генерален план за организация на движението в града и колко ще струва в евро билетът в градските..
Проф. Ивайло Старибратов – математик. Това, както сам казва в „Добро утро, ден!“, го определя най- точно и най- пълно. С дълга кариера на учител, директор на Математичаската гимназия и университетски преподавател. Пловдивчанин, който може да разкаже историята на рода си 200 години назад. Активен като гражданин, заради което направи и кратко..
В поредния епизод на рубриката ни "Вкусът на лятото" ви срещаме с колегата Дора Башакова. Разговорът с нея е в строго почивен тон и споделяне на летни преживявания, а локацията...ще разберете ако слушате! . В "Уроци по щастие" започваме нова поредица от раговори с консултанта ни Петя Георгиева - психолог и семеен терапевт Как да изберем правилната..
С летните теми вторник сутрин посрещаме утрото и след новините в 7 до 9.30 говорим за медицина и успешните лекари, за правилата и модерното придвижване с тротинетка в града, за доброволците и държавата, за музиката и краля на валса. Водачът на електрическа тротинетка вече е длъжен да има валидна застраховка „Гражданска отговорност“ и превозното..