Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Лабиринт" и "Най-великият шоумен" в "Звукът на киното"

| обновено на 22.03.19 в 16:56

Музиката от два любими филма "Лабиринт" и "Най- великият шоумен" ще звучи тази събота в "Звукът на киното". 

Хю Джакмън е звездата в "Най- великият шоумен"  - този свеж и оригинален мюзикъл, който разказва за зараждането на шоубизнеса. Вдъхновен от историята на П. Т. Барнъм, филмът проследява как визионерът буквално от нищо създава впечатляващ спектакъл, превърнал се в световна сензация.

Режисьорът на "Най- великият шоумен" Майкъл Грейси събира на едно място в тази кинолента оригинални песни на носителите на "Оскар" Бендж Пасек и Джъстин Пол с талантливия актьорски състав, воден от Хю Джакмън, за да разкрие на зрителите атмосферата на шоубизнеса от края на 19 век.

Ще прозвучи и музиката от незабравимия, не само заради участието на Дейвид Боуи, „Лабиринт“.  Филмът е режисиран от създателя на „Мъпет Шоу“ Джим Хенсъна, а изпълнителният му продуцент е също знаково име във филмовия бизнес -Джордж Лукас

В "Лабиринт" Дейвид Боуи е със запомнящо се присъствие в ролята на краля на гоблините Джарет, а Дженифър Конъли е Сара Уилямс, която търси похитеното от гоблини свое братче Тоби. По-голяма част от останалите роли във филма, в стила на Джим Хенсън, се изпълняват от кукли.

Музика от филма ''Лабиринт''
Музика от филма ''Най-великият шоумен''



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

За Съединението и празника на Пловдив "Точно днес"

Съединението на Княжество България и Източна Румелия - общонародно дело, едно от най-величавите събития в новата българска история, въпреки съпротивата на Великите сили, с ентузиазма, волята и смелостта да се постигне националния идеал за обединение на всички българи. Честваме 140 години от събитията, които отнемат на Пловдив титлата столица, но добавят..

публикувано на 05.09.25 в 15:46

Усмихнат петък с "Вход свободен"

В петък стартираме с покана за концерт - послучай 6-ти септември, Ден на Съединението на България и празник на града, Биг бенд Пловдив очаква своята публика на Античния театър точно в 19:30.  „Биг бенд Пловдив -  Приключението 25 години“ е специалният подарък за пловдивчани, който ще поднесат. Входът за събитието е свободен. Повече за него научаваме от..

публикувано на 05.09.25 в 09:30

На 5 септември "Точно днес"

Предпразнично и делово в петък сутрин коментираме важните теми и следим събитията с днешна дата и пловдивски адрес. Как вървят основните ремонти в града ще научим от разговора  на Антония Попова  с кмета на Пловдив Костадин Димитров, който ще присъства на пускането на движението на ремонтираното източно платно на бул."Васил Априлов". Какво да..

обновено на 04.09.25 в 16:27

Благотворителност и изкуство днес във "Вход свободен"

Днес Ви каним да оздравите тялото си и да подкрепите Акция "Жълти стотинки-деца помагат на деца" или казано с други думи - Благотворителна тренировка, която ще се проведе под зоркото око на Константин Иванов / WOW GYM/ на Гребната база в Пловдив на 7 и 21 септември  Валентина Минчева от Сдружение "Съзидание 2012" разказва повече за каузата за която..

публикувано на 04.09.25 в 09:16

"Точно днес" на 4 септември

РИОСВ даде зелена светлина за изграждането на цех за преработка на стари гуми в Перущица. Становището на екоинспекцията е, че допуска инвестиционното намерение и не е необходимо фирмата да предоставя Доклад за оценка въздействието върху околната среда. Решението предизвика неодобрението на местната власт. Припомням, че през юни беше свикана..

публикувано на 03.09.25 в 16:52