Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бачев, Груев и Олисемека ще играят в Мача на звездите

Ясни са пълните състави за Мача на звездите по баскетбол, който ще се проведе на 21 април в „Арена Шумен“. Пловдивският Академик Бултекс 99 има трима представители. Сашо Груев и Питър Олисемека бяха избрани при гласуването на феновете по интернет, а капитанът Васил Бачев бе добавен заедно с още трима от квотата на организаторите.

И тази година двата отбора ще бъдат избирани от своите лидери. Двамата състезатели, които получиха най-висок вот от феновете и ще бъдат капитани на тимовете са Николай Върбанов и Конър Франкамп. За подбора на баскетболистите пък ще влезе в сила старата детска игра "настъпванка", както миналата година. Тя ще се състои в Стара Загора в четвъртък от 12:30 часа.

Ето и всички играчи, които ще участват в Мача на звездите:

ПЛЕЙМЕЙКЪР

Брендън Браун - САЩ (Балкан), 2946 гласа 15.07%
Айзия Уилямс - САЩ (Ямбол), 1905 гласа 9.75%
Цветослав Острев (Спартак Плевен), 1593 гласа 8.15%
Александър Груев (Академик Бултекс), 1542 гласа 7.89%
Патрик Рембърт (Левски Лукойл), треньорска квота

АТАКУВАЩ ГАРД

Конър Франкамп - САЩ (Берое), 3546 гласа 18.14%
Трентън Когинс - САЩ (Берое), 2568 гласа 13.14%
Иван Лилов (Спартак Плевен), 1395 гласа 7.14%
Божидар Аврамов (Левски Лукойл), 1377 гласа 7.04%

КРИЛО

Джейлън Дженкинс - САЩ (Рилски спортист), 3222 гласа 16.48%
Ламаркъс Рийд - САЩ (Балкан), 3198 гласа 16.36%
Константин Коев (Спартак Плевен), 1431 гласа 7.32%
Христо Захариев (Левски Лукойл), 969 гласа 4.96%
Васил Бачев (Академик Бултекс 99), треньорска квота

ТЕЖКО КРИЛО

Александър Гаврилович - Франция (Балкан), 2217 гласа 11.34%
Антъни Гуджино - САЩ (Рилски спортист), 2070 гласа 10.59%
Александър Янев (Берое) 1239 гласа 6.34%
Георги Боянов (Черно море Тича), 1137 гласа 5.82%
Калоян Иванов (Левски Лукойл), треньорска квота

ЦЕНТЪР

Николай Върбанов (Спартак Плевен), 2424 гласа 12.40%
Ларон Смит - САЩ (Ямбол), 1875 гласа 9.59%
Питър Олисемека - Нигерия/Италия (Академик Бултекс), 1761 гласа 9.01%
Деян Иванов (Левски Лукойл), 1755 гласа 8.98%
Малик Диме - Сенегал (Рилски спортист), треньорска квота



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Николай Минков вкарва в два поредни мача за Ботев

Черно море - Ботев с 2:0, юноша на пловдивчани с 2 гола за 2 минути

С две попадения на таланта Георги Лазаров Черно море се наложи над Ботев (Пловдив) в зрелищния мач на “Тича” в среща от втория кръг в Първа лига. Лазаров, който е юноша на "канарчетата",  беше точен в 17-ата и 18-ата минута, а до края на първата част Селсо Сидни пропиля и дузпа за домакините. Малко след попаденията Тодор Неделев нацели напречната глава..

публикувано на 27.07.25 в 21:46

България постигна 3-а поредна победа на Световното по волейбол

Юношеският ни национален отбор по волейбол до 19 години постигна нова победа на Световното първенство в Узбекистан. В може би най-трудния си мач до момента воденият от треньора Мирослав Живков състав спечели срещу Япония с 3:1 (25:23, 27:25, 20:25, 25:16).  В първите два гейма "трикольорите" трябваше да дадат всичко най-добро от себе си. След загубата..

публикувано на 26.07.25 в 18:25

Ален Корошец си тръгна от Ботев Пловдив

Полузащитникът Ален Корошец вече не е футболист на „Ботев“, след като двете страни се разделиха по взаимно съгласие. С „жълто-черния“ екип словенецът записа 44 двубоя във всички турнири, в които се отчете с 2 гола и 2 асистенции. „Благодаря Ви, невероятни фенове, за цялата подкрепа! Желая на Клуба всичко най-добро занапред! Само „Ботев“!“, написа Ален..

публикувано на 26.07.25 в 18:22

Локомотив Пловдив на 99 години!

ПФК Локомотив Пловдив навършва 99 години. Ето какво написаха от клуба: Честит празник, локомотивци! Девет десетилетия и 9 години „черно-бяла“ история, изпълнена с воля, доблест и труд! От 1926 година до днес – Локомотив винаги е бил повече от клуб. Той е любов, семейство, начин на живот. Символ на Пловдив и доказана марка в българския футбол!..

публикувано на 25.07.25 в 18:35
Асен Николов

Асен Николов е новият наставник на БК Локомотив (Пловдив)

Добре познато и утвърдено име е новият треньор на БК Локомотив (Пловдив) - Асен Николов, който в момента е старши треньор на младежкия национален отбор до 20 години. През 2023 година специалистът водеше и националния тим до 18 години. Асен Николов няколко пъти е бил начело на Академик (Пловдив), в периода от 2013 до 2020 година, който спечели бронзов..

публикувано на 24.07.25 в 12:54