Марица (Пловдив) загуби с 2:4 от лидера Нефтохимик в мач от междинния 25-ти кръг от първенството в Трета лига – Югоизточна група, игран на стадион “Лазур” в Бургас.
Георги Георгиев стъписа бургаския тим с гол още във 2-та минута, давайки преднина на пловдивчани след асистенция на Тодор Тимонов.
В 11-та Деян Христов възстанови равенството сам срещу Илия Николов, а малко по-късно домакините стигнаха до нов гол, отново чрез Христов – 2:1, но при гола останаха сериозни съмнения за засада.
Веднага след изпълнението на центъра Тодор Тимонов отдалеч нацели гредата.
В средата на първата част резултатът бе покачен на 3:1, което предреши крайния изход от двубоя. Цветомир Цонков реализира с глава след центриране от ъглов удар. В 73-та минута, резултатът стана 4:1. Деян Христов оформи своя хеттрик с изстрел от границата на наказателното поле. В 87-та минута Лъчезар Ангелов намали на 4:2 с хубав гол, след неразбирателство в защитата на „шейховете“.
След загубата Марица вече заема пето място с 47 точки. След минимална, домакинска победа над Димитровград четвърти излезе Черноморец-1919 с 49 точки. Лидер е Нефтохимик с 63, пред Созопол с 60 и Загорец с 53.
В събота "жълто-сините" приемат Левски (Карлово). Срещата на стадион "Марица" е от 17:00 часа.
Кметът на Пловдив Костадин Димитров коментира инцидента в дербито между Локомотив и Ботев. Мачът в парк „Лаута“ бе прекратен в 41-ата минута, след като фен на „смърфовете“ уцели вратаря на „канарчетата“ Даниел Наумов, с бутилка в главата. „Абсурдно поведение на феновете на дербито в любимия ни град. Някак се обезценяват всички усилия за по-добри..
От ръководството на Ботев (Пловдив) излязоха с официална позиция след прекратеното градско дерби с Локомотив. От управата на "канарчетата" настояват БФС да им присъди служебна победа. "Във връзка с прекратяването на двубоя между ПФК Локомотив Пловдив и ПФК Ботев Пловдив, ръководството на нашия клуб изразява своята категорична позиция относно случилото..
Собственикът на Локомотив (Пловдив) Христо Крушарски бе силно афектиран след прекратеното дерби с Ботев (Пловдив) заради удар с бутилка в главата на вратаря Даниел Наумов. Според него стражът на "жълто-черните" е "симулант". "Погледнете внимателно записа и ще видите къде го удря - в рамото... "тежко комоцио". Никога не съм говорил против съдиите...
Изпълнителният директор на Локомотив (Пловдив) Тома Цилев обясни, че от Ботев са взели решението за прекратяването на градското дерби заради удар с бутилка в главата на вратаря Даниел Наумов. "Всички видяхме какво се случи на терена. За нещастие - удар с бутилка. Впоследствие крайното решение беше на отбора на Ботев. Да, обсъдиха се възможните три..
„Господин Крушарски ни каза, че щял да направи така, че Ботев да е в "Б" група. Явно той командва футбола в България. Искахме да се доиграе мачът. Ние, собствениците, и футболът страдат най-много“, обяви финансовият благодетел на Ботев (Пловдив) Илиян Филипов, след прекратеното градско дерби с Локомотив. В 41-вата минута фен на „смърфовете“ от трибуна..