Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Алекс Начева и Кирил Киров с "Почетен знак" на Пловдив

Лекоатлетката Александра Начева и стрелецът Кирил Киров вече са носители на „Почетен знак на Пловдив“. Това реши с пълно единодушие от 45 гласа Общинският съвет на днешното си заседание. Двамата са шампиони от Младежките олимпийски игри в Буенос Айрес през 2018-а година – на троен скок и на спортна стрелба.

Алекс Начева от от СКЛА „Ботев Пловдив“ с личен треньор Стойко Цонов е най-добър млад спортист на Пловдив за 2018-а година. Кирил Киров от АСК „Тракия Пловдив“ с личен треньор Румяна Апостолова, пък стана неин подгласник.

По предложение на общинския съветник Атанас Узунов „Почетен знак на Пловдив“ бе присъден още на ветераните Каспар Симеонов, Анка Узунова (волейбол) и Георги Василев (футбол) – също с пълно единодушие.

Ангел Ангелов пък предложи Милко Арабаджийски и Тодорка Николова (баскетбол), като то бе прието с 43 гласа „за“ и един „въздържал се“.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Локо срази Левски с 1:0 и нанесе първа загуба на "сините"

Локомотив (Пловдив) победи Левски с 1:0 в мач от десетия кръг на Първа лига и нанесе първа загуба на „сините“ от началото на сезона. Така „черно-белите“ вече имат само точка по-малко от съперника си в класирането. Герой за домакините стана Хуан Переа, който в 33-ата минута се възползва от груба грешка на Майкон. Нападателят на Локо отне топката,..

публикувано на 27.09.25 в 00:18
Пловдивчанинът Васил Миленчев отново е най-добър съдия в света на фехтовката

Васил Миленчев за десети път най-добър съдия в света

Българската фехтовка получи признание от международните организации в спорта. Изпълнителното бюро на Международната федерация по фехтовка за десети път обяви Васил Миленчев за най-добър съдия в света, а Йоана Илиева беше избрана за член на атлетическата комисия на организацията. Европейската конфедерация по фехтовка нареди Лазарина Петкова сред тримата..

публикувано на 26.09.25 в 17:11

Лесни съперници за Ботев и Локо за Купата на България

Ботев (Пловдив) ще срещне победителя от двойката ОФК Хасково - Спартак (Плевен) в 1/16-финалите за Купата на България. Това отреди тегленият жребий в Амфитеатралната зала на Национална футболна база “Бояна”. Сблъсъкът между Хасково и Спартак ще се състои в периода 8-14 октомври 2025 година. 1/16-финалният мач ще се играе в периода 28-30 октомври..

публикувано на 26.09.25 в 14:11

Слушайте дербито Локомотив - Левски по Радио Пловдив

Локомотив (Пловдив) приема Левски в мач от десетия кръг на Първа лига. Сблъсъкът е от 20:00 часа тази вечер на стадион „Локомотив“ в парк „Лаута“  и ще бъде предаван пряко по Радио Пловдив. „Черно-белите“ се очертават като силен домакин. Те спечелиха 10 от 12 възможни точки на своя стадион. Единственото им равенство е срещу Лудогорец (1:1), когато..

публикувано на 26.09.25 в 09:34
Ботев - ЦСКА 1948 1:2

ЦСКА 1948 победи Ботев с 2:1 и оглави Първа лига

ЦСКА 1948 победи Ботев (Пловдив) с 2:1 и оглави класирането в Първа лига с 2 точки повече от Левски. "Сините" обаче са изиграли два мача по-малко. „Канарчетата“ пък записаха трета загуба в последните си 4 двубоя от първенството и остават едва на 14-а позиция. Първият гол в двубоя дойде в края на първото полувреме. В 41-ата минута гостите стигнаха до..

публикувано на 25.09.25 в 23:42