Защитникът на Локомотив (Пловдив) Димитър Везалов навършва 32 години! Вместо да празнува рождения си ден, бранителят се посвети на дарителска дейност.
Той лично занесе над 50 килограма капачки от името на Локомотив (Пловдив), с които „черно-белите“ се включиха в мащабната кампания „Капачки за бъдеще“. Това е четвъртото издание на благотворителната инициатива, която се провежда в редица градове в цяла България.
С акцията, освен, че се рециклира пластмаса, се събират средства за кувьози. До момента организаторите на кампанията са закупили 11 уреда, с които да се помогне на недоносените деца в цялата страна.
Организаторите връчиха и специална грамота за дарение на отбора.
Президентът на БФС Георги Иванов бе гост в предаването „Антена спорт“ на Радио Пловдив. В ексклузивно интервю на колегата Диян Никифоров и за аудиторията на медията, на въпроса какво да очакваме от новия футболен шампионат, той отговори: „Очаквам от футболния шампионат да бъде оспорван, да бъде интересен за хората, да показваме..
На шега или на майтап, нашият радио-пърформанс ще направи 400-стотната си премиера в ефира на Радио Пловдив тази събота. Без фанфари и без колажи от паметни моменти. В лятна схема сме, затова с алтер егото Краю Петровски ще си отваряме по някоя и друга биричка и ще се опитаме да провокираме умните ви усмивки. Доколкото ни позволяват силите...
С два мача днес продължава откриващият кръг в Първа лига. От 20:00 часа шампионът Лудогорец посреща Септември, а от 22:00 часа Ботев (Пловдив) е домакин на ЦСКА на стадион „Христо Ботев“ . Срещата трябваше да се играе по програма от 19:00, но беше решено да бъде изместена заради жегата в Пловдив. Този двубой може да слушате пряко в ефира на Радио..
Старши треньорът на Ботев (Пловдив) – Николай Киров, сподели мнението си за предстоящото дерби с ЦСКА. "Очакванията са ни за труден двубой, след който се надяваме да зарадваме нашата публика. Противникът разполага със сериозни състезатели и един много добър треньор. Имахме възможност да се запознаем с това, което представляваше отборът на ЦСКА в..
Ботев (Пловдив) ще излезе с осем българи в титулярния състав срещу ЦСКА в откриващия си двубой от новия сезон в Първа лига, съобщиха от клуба. Дербито на първия кръг е на 19 юли (събота) от 22:00 часа на стадион "Христо Ботев" и ще бъде предавано пряко по Радио Пловдив. От пловдивския клуб призоваха своите привърженици да подкрепят "жълто-черните"..