Повече от 700 състезатели ще участва на Световната купа по гребане в Пловдив, която ще се проведе от 10 до 12 май на Гребния канал в града. Това заяви председателят на организационния комитет Иван Попов.
До този момент са акредитирани 650 участници. Заявки идват постоянно, като се очаква потвърждение дали ще пристигне руският отбор. 100 китайски гребци идват още следващата седмица и ще се подготвят в Пловдив. След 5 май ще дойдат всички състезатели. Състезанията ще се провеждат в шест коридора, а два ще бъдат за загряване. Гребният канал е готов за Световната купа, а от понеделник започва монтажа на стартовото устройство.
Състезанията започват на 10 май от 9:00 часа с подборната надпревара. На 11 май са полуфиналите и един финал, а на 12 май са финалите Б и А.
Председателят на Българската федерация по гребане Свилен Нейков уточни, че Кристиан Василев е основната надежда на страната за високо класиране. Добри резултати се очакват и от Десислава Георгиева.
"Нашите усилия са свързани с подготовка за Световното първенство, което ще ни даде квота за Олимпийските игри в Токио през 2020 година", добави още Свилен Нейков.
От Организационния комитет разкриха, че от 8 до 12 май алеите на Гребната база ще бъдат затворени за граждани. Иван Попов допълни, че Пловдив ще кандидатства за домакинство на Световно първенство за юноши и девойки през 2021 година, за Световно първенство за жени и мъже до 23 години през 2022-а, както и за Световна купа през 2023 година.
Изключително грозна обстановка. Всички се надявахме на един хубав мач, празник, но за съжаление футболът добива все по - нелицеприятно изражение в България и акцентът пада не толкова върху на терена, колкото извън него, коментира пред ветеранът на "Ботев" Марин Бакалов. По думите му при тези инвестиции, които са направени на двата стадиона и на..
Кметът на Пловдив Костадин Димитров коментира инцидента в дербито между Локомотив и Ботев. Мачът в парк „Лаута“ бе прекратен в 41-ата минута, след като фен на „смърфовете“ уцели вратаря на „канарчетата“ Даниел Наумов, с бутилка в главата. „Абсурдно поведение на феновете на дербито в любимия ни град. Някак се обезценяват всички усилия за по-добри..
От ръководството на Ботев (Пловдив) излязоха с официална позиция след прекратеното градско дерби с Локомотив. От управата на "канарчетата" настояват БФС да им присъди служебна победа. "Във връзка с прекратяването на двубоя между ПФК Локомотив Пловдив и ПФК Ботев Пловдив, ръководството на нашия клуб изразява своята категорична позиция относно случилото..
Собственикът на Локомотив (Пловдив) Христо Крушарски бе силно афектиран след прекратеното дерби с Ботев (Пловдив) заради удар с бутилка в главата на вратаря Даниел Наумов. Според него стражът на "жълто-черните" е "симулант". "Погледнете внимателно записа и ще видите къде го удря - в рамото... "тежко комоцио". Никога не съм говорил против съдиите...
Изпълнителният директор на Локомотив (Пловдив) Тома Цилев обясни, че от Ботев са взели решението за прекратяването на градското дерби заради удар с бутилка в главата на вратаря Даниел Наумов. "Всички видяхме какво се случи на терена. За нещастие - удар с бутилка. Впоследствие крайното решение беше на отбора на Ботев. Да, обсъдиха се възможните три..