Над 100 деца от 6 учебни заведения се включват в започналия днес конкурс от фестивала „Млада синя земя“. Десетото му издание насърчава най-малките пловдивчани да изразят в творчество какво мислят за биоразнообразието и опазването на околната среда.
Еко-надпреварата се съпътства от тематични работилници, игри и арт ателиета под надслов „Да посрещнем пролетта заедно!“. Днес, утре и в понеделник те ще очакват младите природолюбители в Дондуковата градина от 11 до 14 часа.
А в понеделник, когато е Световният ден на Земята, най-добрите произведения и изпълнения ще бъдат наградени от журито на Регионалната инспекция по опазване на околната среда и водите. Организатор на фестивала е Регионалният природонаучен музей в Пловдив. Жури в категория „Изобразително изкуство“ ще бъде художникът Цветан Узунов.
За първи път в историята на фестивала най-много кандидати да се състезават има в категория „Музика“. Ето защо екипът на музея осигурява професионално озвучаване за участниците.
Голяма ВиК авария наводни обширен район в кв. "Кючук Париж". Внезапно спукване на стар етернитов водопровод е предизвикал наводнение по ул."Пере Тоше", до пресечката с ул. "Дрин". Залято е цялото пътно платно, а колите едва минават през наводнения участък, алармира жителите на квартала в социалните мрежи. От ВиК - Пловдив потвърдиха..
Нови случаи на замърсяване на атмосферния въздух на град Пловдив от производствени цехове установиха екипите на Регионалната инспекция по околната среда и водите – Пловдив. Става дума за две бази на едно и също дружество, намиращи се в район „Южен“ и в район „Северен“, чиято основна дейност е продажба, разкрой и кантиране на мебелни..
Министерството на земеделието и храните не определя ценовата политика за храните и по никакъв случай няма да стане арбитър в продоволствените отношения, заяви в Брестовица министърът на земеделието и храните Георги Тахов. Ние пишем законопроект, свързан със скъсяване на веригите на доставки или т.нар агрохранителна верига, който ще е готов до две..
Община Асеновград представи новите седем електрически автобуса, които бяха доставени преди дни. Те ще подменят изцяло автобусите, които обслужват петте градски линии. Електрическите автобуси са на стойност 5,8 млн. лв. и са закупени по проект, финансиран по Националния план за възстановяване и устойчивост, каза кметът на Асеновград Христо Грудев...
10-тото юбилейно „Кафе на толерантността“ събра в Джумая джамия представители на държавната и общинската власт и на различни етнически общности в Пловдив. Присъстваха секретарят на областната управа Евелина Апостолова, председателят на ОбС Атанас Узунов, зам.-кметовете Пламен Панов и Ерол Садъков. Събитието уважиха също заместник главният..