До майката полицията стигнала, след като в Кричим бил открит бащата на детето Григор. Той пък бил установен, след като свидетел разпознал бебето от снимката в телевизионните репортажи и подал сигнал в полицията. Григор все още е задържан с полицейска мярка, но срещу него няма да бъдат повдигнати обвинения, тъй като не е бил съпричастен към случая.
Малкият Мохамед бил изоставен от майка си при нейно спонтанно решение в района на Централна гара, където Галя често просела. Според показанията й тя изоставила бебето от недоимък и поради невъзможност финансово да се грижи за него.
28-годишния баща обаче от своя страна е заявил, че има желание да се грижи да детето. Малкият Мохамед обаче не е припознат от него, макар че той е негов баща. Според показанията, когато момченцето се родило, баща му бил в чужбина и така не е имал възможността да припознае детето.
За престъплението, извършено от Галя, Наказателният кодекс предвижда до 3 години затвор.
Малкият Мохамед е роден през декември, а Галя и Григор живеят на семейни начала от около 3 години.
Детето бе изоставено на 23 април на паркинг зад бившето кино „Гео Милев“, като до него бе открита бутилка с мляко. В момента малкият Мохамед е настанен в педиатрията на УМБАЛ „Св. Георги“ в добро здравословно състояние.
Изоставеното дете ще бъде настанено в приемно семейство на 30 април, когато то бъде изписано от болницата – заяви за Радио Пловдив директорът на Социално подпомагане в Пловдив Надя Танева.
„Ако бащата иска да се грижи за малкия Мохамед, той първо трябва да припознае детето, като си има съответната процедура за това“ – разясни Танева.
Служба „Закрила на детето“ започва проучването на широк кръг роднини на двамата родители, и ако се установи, че няма кой да се грижи за детето, и ако майката подпише съответната декларация, момченцето ще бъде вписано в регистъра за пълно осиновяване. Дотогава детето ще остане в приемно семейство в град Пловдив – заяви Танева.
Въпреки обещанието на "ВиК-Пловдив" до 17:00 часа да бъде ликвидирана голямата авария на магистралния водопровод, който захранва Стария град в Пловдив, това не се случи. Повредата, станала през нощта, остави без вода високите части в центъра на града. Причината за спукания водопровод е остарялата и амортизирана водопроводна мрежа. Точно..
Авария е възникнала тази нощ в центъра на Пловдив . Спукан е магистрален водопровод, който захранва целия Стар град, съобщиха от "ВиК-Пловдив". Пробивът е на ул. "Княз Ал. Дондуков-Корсаков" , точно пред входа на известен ресторант, близо до сградата на Радио Пловдив. Заради повредата без вода са високите части на Стария град , както..
Цените на основни хранителни продукти, плодове и зеленчуци на борсите у нас продължават да се повишават и тази седмица, сочат данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата. Макар и минимално, но се покачва и индексът на тържищните цени, който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България. Тази седмица той се..
22-рото издание на Гайдарското надсвирване и родов събор в родопското село Гела завърши с триумф за Костадин Петров , който спечели най-престижното отличие в тазгодишната надпревара – приза „Дафо Трендафилов“ . Тази награда се връчва за първи път в историята на събора. В силно оспорвана и емоционална битка на сцената, Петров надсвири достойния си..
На 3 август се чества Световният ден на динята. Празникът се празнува най-вече в Съединените щати. Сред най-популярните състезания по това време са замеряне с дини и надплюване със семки. Любопитно е, че има над 1200 разновидности на сочния плод в над 96 държави по света. Динята съдържа над 92% вода, най-високият процент сред плодовете, заради което..