Той подчерта, че животът е по-шарен от мисълта на един хуморист. Не съм мислил никога, че ще стигнем на нивото на скандал от типа на „Апартаментгейт“ и че хората, които създават законите, ги нарушават по такъв битов начин, че хората, които разрушават незаконните цигански къщи, вършат много по-големи цигании като си остъкляват терасите и балконите. В това отношение сме много далеч от страните към които искаме да се стремим, защото един такъв скандал в Европа ми се струва, че не е възможен, добави Вешим.
Според него избирателят отдавна е изгубил доверие в политическата класа и настоящият скандал още повече е разрушил и малките остатъци вяра. Вероятно по изборите за Европарламент, когато се събират няколко почивни дни, българите ще предпочетат да са в Гърция, отколкото пред урните. И ще има ниска избирателна активност, а това е лошо, защото европейските избори са важни, каза Михаил Вешим.
Той е категоричен, че въпросът в каква Европа искаме да живеем е важен, а у нас този дебат не може да се случи. Вадят се само някакви битови истории и скандали... Руши се доверието в институциите и се стига до познатото ни "всички са маскари", което е крайно погрешно.
Не Алеко Константинов е казал тези думи, а неговият герой Бай Ганьо. Това е Ганьовската теза. Така се появяват и приказките, че партиите са излишни и че трябва на тяхно място да се появи нещо друго... А какво да бъде то?
Михаил Вешим посочи, че всеки българин, отишъл в Европа вижда наличието на утвърдени ценности, които работят и хората са са наясно какво правят и накъде отиват. Затова има и спокойствие. Е, от време на време това спокойствие се нарушава, но после пак се постига равновесие. А в нашата страна няма никакво равновесие и респективно спокойствие.
Според него това е така, защото ние не можем да водим дебат и да казваме важните неща, да отделяме важното от неважното, а използваме главно удари под кръста. Може би наистина трябва да претърпим такъв трус, като този с всички настоящи гейтове, за да стигнем до правилния път и решение.
В предстоящата избирателна кампания много от политиците тръгват със запъртъци, а не със здрави яйца, каза Михаил Вешим. България е избрала своя европейски път и не трябва да имаме колебания в него. Българският път е част от европейския и които и българи да станат депутати те трябва да ни представляват добре в Европейския парламент.
В заключение писателят хуморист си пожела Българското Възкресение да бъде път към нормалността. Време е да спрем да се държим като балкански партизани, трябва да търсим и да намерим мястото си сред другите европейски народи.
Българският език е богат на фразеологизми, а част от тях са свързани с лева и стотинката. Въведена преди 145 години паричната единица е родила редица устойчиви словосъчетания, който и до ден днешен използваме в ежедневието. В него паралелно обаче функционират и такива, който са го предшествали. Така например използваме изразите “Нямам..
Община Баните бори демографската криза и липсата на кадри в редица сфери със стипендии за висше образование и осигуряване на работа. Целта на новата стипендиантска програма е да върне младите специалисти в родния край. От нея могат да се възползват студенти с постоянен адрес в община Баните, които учат в редовна форма по държавна..
Аптеките няма да са готови с двойното етикетиране от 8 август. Актуализацията на аптечния софтуер за показване на цените в лев и евро пък става бавно, затова фармацевтите се притесняват дали ще бъде готова в срок. Това коментира Пенка Минева, член на Инициативния комитет от магистър-фармацевти в България, които изразиха три притеснения от..
Политологът д-р Теодор Славев коментира в програма "Точно днес" потенциала на протестите и политическата ситуация, която ги предизвика. " За мен тези протести са оздравителни за обществото ни, за политическата система и политическия процес, защото напипват едно много болезнено място, което е икономическите и политически зависимости и намеси в..
Тази година отново e осигурено финансиране от община Чепеларе за финалните проучвания и експониране на пещерно обиталище "Чая“. Това разказа в програма "Точно днес" директорът на Музея на родопския карст Марин Господинов . Той уточни, че екипът с ръководител София Христева от Регионалния археологически музей в Пловдив ще работи 21 дни през..