Два празника и две емоции, в чиято същност е вградена надеждата за духовно обновление, вяра и единство в мисията за отстояване ценностите на мира и обогатяването на човешката култура.
Католическата столица на България – Раковски ще посрещне папа Фринциск, който ще отслужи тържествена литургия в най-голямата католическа църква у нас „Пресвето Сърце Исусово“ и ще даде първо причастие на 250 деца. От амвона светият отец ще произнесе думи, призоваващи за мир, единство, братство,, съчувствие и душевна чистота.
На 6 май – празника на един от най-почитаните светци и от източните, и от западните християнски църкви, великомъченик св. Георги Победоносец хиляди българи ще произнесат интимна молитва за здраве, повече доброта и умножаване на своите надежди и вяра.
На празничния ден ще разговаряме за тръпката да преживеем неповторимото като дълбоко осъзнаване на същността му извън вторачването с поглед върху външните му ритуални изражения.
Въпросите за бутафорната празничност и за празниците на духовните сетива, както и за онази минирана с търговски изкушения територия, която всеки от нас трябва да измине с тиха и дълбока мисъл, а не отмерена с крачкомер в метри, и още за преодолените разстояния между себе си в търсене на личностна цялост и обществена идентичност, ще обсъдим в компанията на събеседниците „Точно днес“ – проф. д-р Красимира Кръстанова – декан на Философско-историческия факултет на ПУ „Паисий Хилендарски“, доц. д-р Меглена Златкова – ръководител катедра „Етнология“ в ПУ, Цветан Симеонов – журналист и автор на над 50 документални филма за древни култови места и тракийски светилища, Милко Петров – координатор на музикалната част от визитата на Папа Франциск, д-р Иван Чомаков – два мандата кмет на Пловдив, проф. д-р Стефан Иванов, автор на книгата „Католическите мъченици на България“.
Репортерите на програма „Точно днес“ Елена Крушкова, Живка Танчева, Галя Митева, Екатерина Костова ще ви направят съучастници на случващото се в Раковски и в Пловдив от мястото на знаковите празнични събития.
А гост в рубриката „Добро утро ден“ тази седмица е археологът и директор на Регионален археологически музей Пловдив доц. д-р Костадин Кисьов.
Четвъртък утро на 6 февруари по темите: възможен ли е ДЗИ по математика, вейпове и тинейджърската мода, боевете между депутатите в НС и красноречието им с неясни мотиви. Нашите събеседници са Жюстин Томс от УС на асоциация "Родители", д-р Пламена Стоименова от катедра "Патологична физиология" на Медицински университет - Пловдив, Страхил..
Ботокс е една от най-използваните в последните дни дума. А и първата тема в следобедната програма е свързана с нея. Какви са рисковете от изполването на ботулиновия токсин, къде може и къде не може да се поставя, ще има ли ефект от проверките, разпоредени от здравното министерството? Определя ли цената качеството за сметка на последствията? Въпросите в..
Говорим за първата самостоятелна изложба на талантливата Александрина Фрумусаки, „Притчи за душата“. Този петък, в Пловдив. Гостува ни и Виктор Францес, директор на фондация „Калпатару“. Днес от 18 часа, в Дом на културата „Борис Христов“, е представянето на „Черната книга – медитации за всеки ден“, на Свами Тиртха. Очаквайте и..
Психолози вече говорят за пандемията "ботокс" като обществен модел, а здравните инспектори откриват нелегални количества в салони, които инжектират опасния токсин без право да го правят. Въпросителен и удивителен поставя темата, след като десетки жени се борят за здравето си, вместо гордо да носят новата си визия. За медицинските стандарти, етика и..
Пловдив и областта са 3-ти в страната по разпространение на грипа. На какво се дължи това и стигнахме ли пика на болестта, питаме проф. Ива Христова , директор на Националния център по заразни и паразитни болести. След стагнацията в края на миналата година кариерен сайт отчита ръст в обявите за работа през януари. Къде е Пловдив и в кои..