Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Звукът на киното" кани на "Последно танго в Париж"

| обновено на 13.05.19 в 09:28

Музиката от емблематичния филм на Бернардо Бертолучи "Последно танго в Париж" ще слушате тази седмица в "Звукът на киното". И още един саундтрак - този на фентъзито, режисирано от Зак Снайдър - "Измислен свят".

"Последно танго в Париж" се появява на екран през 1972 година и разказва за срещите за секс и разговори на американец на средна възраст и млада французойка. Всъщност лентата говори за потисничеството и болката на човек, причинени от очакванията и рамките в общуването, които поставя социума. 

Отношението на критиката и публиката към филма е от "осанна" до "разпни го", като на прицел са някои от секссцените, определяни като твърде дръзки и дори унизителни. 

"Последно танго в Париж" постига огромен финансов успех, за който безспорно допринася и участието на Марлон Брандо и Мария Шнайдер.

Другият филм, чиято музика ще звучи в "Звукът на киното" връща зрителя в средата на 50-те години на отминалия век, за да разкаже историята на момиче, на което трябва да бъде извършена лоботомия, и затова то се опитва да се спаси и избяга от приюта, заедно със приятелките си.

Екшън - фентазито с оригинално заглавие "Sucker punch" се появи през 2011 година, а в него участват актьори като Емили Браунинг, Джена Малоун и Ванеса Хаджис. 

Според Зак Снайдър музиката играе основна роля в  "Измислен свят", защото насочва към света на фантазията.  Песните, използвани във филма не са в своите оригиналните версии, а са представени в нови аранжименти, които ще може да чуете тази събота от 8.00 до 9.00 часа по Радио Пловдив.

''Последно танго в Париж''
''Измислен свят''



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Въпроси за равновесието "Точно днес"

Балансите са трудна работа, а когато става дума за продавачи и купувачи е почти невъзможно интересите да се срещнат. Бойкот на пазаруването пак ще има, казаха организаторине на предишиня, окрилени от резултата на акцията си миналия четвъртък. Правителството изпревари крачката им, обещавайки нов закон, който да скъси агрохранителните вериги, загатвайки и..

публикувано на 17.02.25 в 17:12

"Ден след ден" на 17 февруари

Правителството „Желязков“ вече навърши 1 месец, а БСП, които са част от управлението, си избра на конгрес нов председател и ново ръководство. Накъде върви столетницата и какви са предизвикателствата пред властта, коментира политологът Татяна Буруджиева . Бойкотът на цените на 13 февруари бе повече от успешен, отчетоха днес организаторите и..

публикувано на 17.02.25 в 14:45

"Вход свободен" промените за добро

Малките стъпки към големия успех или как да изградим устойчиви навици разглеждаме и днес. Често, особено с годините трупаме почти несъзнателно навици, които се оказват пречка за нашето развитие или общо добруване. Още от съветите на  Андрей Илиев от Leader Academy очквайте и днес.   В „Уроци по щастие“ говорим за грижата и старанието във връзката...

публикувано на 17.02.25 в 09:30

Новата седмица "Точно днес" от 17 февруари

В понеделник сутрин с темите от деня и посоките на седмицата, която започва. Акцентите до 9.30 часа: - Изпълнителната агенция за българите в чужбина ни кани на юбилея "България и българите заедно" по повод 15 години радио "Татковина" и 5 години изложбата "Заедно по пътя на Кирил и Методий". За събитието в Стария град ще ни разкаже изпълнителният директор..

обновено на 16.02.25 в 17:26

С Левски в сърцето днес в Клуба

В навечерието на 152-та годишнина от гибелта на Васил Левски и по повод седмицата посветена на най-светлата личност в родната ни история, Ви срещаме с децата от СУ "Васил Левски" с. Маноле.  На 19 февруари тази година СУ "Васил Левски" с. Маноле отбелязва своя патронен празник и 140г. образователно дело. От миналото до днес, за п ървите сведения за..

публикувано на 16.02.25 в 15:11