Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

За химията и българският дух във „Вход свободен“

| обновено на 10.05.19 в 10:08

Този петък във „Вход свободен“ Ви каним да бъдете част от “Българският дух през вековете”. Това е и събитието, на което Пловдив като Европейска културна столица ще бъде домакин в дните от 10-и до 12-и май. Подробностите очакваме от проф. Дамян Попхристов основател на Фондация “Български център Просветление”. Ефирната ни среща с него е в минутките след 12:30.

Веднага след новините в 13:00 останете с нас, защото любопитно и с усмивка ще Ви разходим из тайнствата на една от най-зрелищните науки – химията. Заредили сме се с достатъчно количество мензури, колби и епруветки, за да забъркаме заедно Денят на химика. За празника и за химията с любов ще поговорим с Доц.д-р Веселин Кметов - декан на Химически факултет към ПУ „Паисий Хилендарски”. 

Бъдете с радио Пловдив и "Вход свободен"! Стартираме точно в 12:00!


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Видин Сукарев в "Добро утро, ден"

Тази седмица гост в рубриката „Добро утро, ден“ е историкът и университетски преподавател Видин Сукарев. Завършва специалност „История“ във Великотърновския университет през 2000 г. От 2003 г. работи в Регионален исторически музей – Пловдив.  Занимава се с проучвания върху историята на българската култура, културно-историческото наследство, местната..

обновено на 13.08.25 в 15:06

“Вход свободен” в сряда 13-ти

Отдавна е известно, най- вече на работещия българин, че сряда 13-ти е категорично по- добра от петък 13-ти и несравнимо по- за предпочитане от понеделник със същата дата. По нашите земи сряда, така или иначе, се слави като “малкия петък” и се радва на всеобща симпатия . Затова ви съветвам да наложите пълен игнор на суеверието и пловдивската жега...

публикувано на 13.08.25 в 09:00

Повече от лято „Точно днес“

Тринайстото утро на август ще посрещнем с усмивки, с летни и с делнични теми, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Какви мерки са необходими за да се спре разрастването на шарка по дребните животни у нас? Темата ще бъде обсъдена на специален форум в столицата, а преди това ние ще търсим отговорите от Бойко Синапов , председател на..

обновено на 12.08.25 в 16:31

"Добро утро, ден!" с Лана Петкова

В „Добро утро, ден!“ тази седмица ни гостува Лана Петкова, учител по йога, соционалитик, иконописец и може би една от най-известните украинки в Пловдив. Родена е в Харков, но преди 30 години любовта я води в града под тепета, където намира и своята реализация. Създава собствена програма, която кръщава Ланетика. Според Лана йога дава сила и..

обновено на 12.08.25 в 16:24

Тичаме и чистим във „Вход свободен“

С Данита Заричинова от сдружение „За Земята“, говорим за събитието „Високопланинско почистване“, което те организират в края на август. Ще тичаме, заедно с Ивайло Соколов.  Ако искате да промените живота си, започнете да тичате, казва той. Минути за кино си имаме, вторник е. Очаквайте и рубриката на Жоро Пеев, „Предразсъдъци и..

обновено на 12.08.25 в 09:48