Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Общинският съвет ще разгледа концесиите за стадион "Локомотив"

| обновено на 16.05.19 в 08:55

Общинските съветници в Пловдив ще гледат концесиите за стадион „Локомотив“ и за детско-юношеската база на клуба. 

Те трябва да вземат решение за откриване на процедура за определяне на концесионер и възлагане за строителството на футболен тренировъчен комплекс в район "Тракия". Прогнозната инвестиция е в размер на близо 22 милиона лева, а срокът на изпълнение е 35 години. 

Съветниците трябва да решат и за концесията за строителство на спортен комплекс – стадион „Локомотив“, също за 35 години и с прогнозна инвестиция от малко над 80 милиона лева.

В дневния ред на сесията влиза и предложение за подпомагане на формирането на дуални паралелки в държавни и общински професионални гимназии със сумата от 33 000 лева.

Очаква се по повод 24 май съветниците да гласуват присъждането на Почетна значка за 20 учители и директори от Пловдив, а също и Почетен знак за три училища и една детска градина.

Общинският съвет ще направи и избор на нов Контролен съвет на Фондация „Пловдив 2019“, тъй като изтича мандата на досегашния състав.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Мъж от Брезе почина, линейка не могла да стигне до дома му

64-годишен жител на девинското село Брезе е починал, след като е носен с носилка по черен път до линейката. На мъжа му прилошало днес следобед и бил подаден сигнал на тел.112. До къщата му обаче не може да стигне линейка и кметицата на селото Ирина Кочовска организирала няколко мъже, които да свалят на носилка човека до линейката.  По пътя, който води..

публикувано на 05.02.25 в 20:37

Майката на загиналия Марти дари парите за болно бебе

Майката на Марти - момчето от Стамболийски, което загина след опит за селфи, дари събраните пари за лечението на друго болно дете.  До момента събраните дарения за 12-годишното момче бяха 2 290 евро или 4580 лв. Сега парите отиват за лечението на бебе Карина. Момче пострада тежко от токов удар На страницата си във Фейсбук майката на Марти..

публикувано на 05.02.25 в 20:17

Уволниха дисциплинарно директора на театъра в Пазарджик

Министърът на културата Мариян Бачев е уволнил дисциплинарно директора на Драматично-кукления театър "Константин Величков" Григор Антонов.  Считано от 3 февруари, негов заместник до провеждането на конкурс за избор на титуляр ще бъде Богдан Петканин, съобщиха за Радио Пловдив от Министерството на културата. Маестро Манукян е задържан за..

публикувано на 05.02.25 в 17:34

В Пловдив откриха още ботулинов токсин с изтекъл срок на годност

Флакони на ботулинов токсин и хиалуронова киселина с изтекъл срок на годност са открити във фризьорски салон в „Тракия“ и в две амбулатории за специализирани практики по кожни болести в Пловдив при общо проверени за деня 21 обекта. Това съобщи за Радио Пловдив директорът на РЗИ – Пловдив д-р Аргир Аргиров.  Той съобщи, че утре собствениците на..

публикувано на 05.02.25 в 16:53

Птичи грип е открит във ферма с 80 000 кокошки-носачки в Асеновград

Огнище на птичи грип е открито във ферма в Асеновград. От Българската агенция по безопасност на храните съобщиха, че предстои 80 хиляди кокошки - носачки да бъдат умъртвени по хуманен начин.  Около засегнатия животновъден обект е определена 3-километрова предпазна зона, в която попада​т Асеновград и селата Боянци Моминско.  В 10-километровата..

публикувано на 05.02.25 в 15:10