Изявени учители и директори от училищата и детските градини в район „Източен“ ще бъдат наградени по повод Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост 24 май. Тържествената церемония ще се състои в сградата на кметството, а наградите ще връчи районният кмет Николай Чунчуков.
„Имахме наситена с предизвикателства и успехи учебна година и съм много горд с учителите и директорите в района. Ще е чест за мен в навечерието на светлия празник 24-ти май – Ден на българската просвета и култура, да поздравя педагозите и да им пожелая да продължат избрания път, защото образованието определя напредъка на една нация“, каза районният кмет Николай Чунчуков.
Разсадникът за декоративна растителност вече има свой терен с площ от 20 декара и община Пловдив няма да плаща солиден наем, за да отглежда растенията за озеленяване на града. Това съобщиха кметът Костадин Димитров и директорът на ОП "Градини и паркове" Антон Георгиев. Общинският терен е до компостиращата инсталация на Голямоконарско шосе, където..
32 блока ще бъдат санирани до средата на 2026 година, когато е крайният срок за обновяване на сградите, съобщиха кметът на Пловдив Костадин Димитров и заместникът му Хакъ Сакъбов. В момента вървят процедурите, като за 25 блока вече са подписани споразуменията между МРРБ и районните кметове. За районите Тракия, Южен и Източен обществените поръчки..
Бързи производства са образувани спрямо четирима шофьори през уикенда в Пазарджик. По време на засилените проверки по пътищата в областта полицаите са засекли 33-годишна жена от Пловдив, седнала зад волана под въздействие на наркотици. Двама мъже от Септември и от София са управлявали колите си съответно с 1.24 и 1.44 промила концентрация на..
Десетки потомци на спасените български евреи в Пловдив присъстваха на церемонията по повод 82-та годишнина от спасяването им. Пред Паметника на благодарността до Дома на младоженците за поредна година председателят на пловдивското дружество „Шалом“ Светозар Калев припомни историята за онзи мрачен 10 март през 1943 година. Тогава пловдивските..
Считано от днес, кметът на Пловдив Костадин Димитров освобождава заместника си Женя Петкова. Това стана ясно по време на днешната пресконференция на градоначалника. Кметът Костадин Димитров поема финансите и икономиката на Пловдив Изненада и тревога за бюджета предизвика в ОбС понижението на Женя Петкова Димитров посочи,..