Според него победата на ГЕРБ се дължи на три основни причини. Първо ГЕРБ предложи листа от грамотни хора, нещо което при БСП отсъства. Там компетентността беше извадена от проектолистата на Корнелия Нинова и частично възстановена от Националният съвет на БСП, който успя да върне Сергей Станишев сред кандидатите за евродепутати.
Второ - Цветан Цветанов подаде оставка като демонстрира лоялност и в същото време свърши огромен обем от работа. И трето – включването на Бойко Борисов като челна фигура в кампанията на ГЕРБ. Така хората избраха да продължи да се работи като досега, въпреки кусурите на това управление.
Георги Харизанов отбеляза, че на предишните парламентарни избори ГЕРБ е успяла да привлече 150 000 анти БСП гласа. На този вот това също се получи в известна степен, но по-скоро тук играта беше спечелена от твърдите електорати на партиите. БСП показа, че не може да привлече периферия. При всичките трусове в управлението това говори за рядката некадърност на социалистите.
Той припомни, че неколкократно Кирил Добрев даде изявления, че ще си подаде оставката като организационен секретар на БСП, ако партията загуби вота. Така че че при него нещата са ясни.
Според Харизанов Корнелия Нинова има полезен ход и може да не подаде оставка, защото нейната листа е била бламирана и тя има оправдание за тази загуба. Друг е въпросът дали вътре в БСП не трябва да бъде преосмислена ролята на Нинова в партията. Социалистите трябва да преценят доколко Нинова трябва да продължи да ги тика към тази линия на националсоциализъм и да ги държи извън политическия живот, каза още той.
Един от големите изводи, който можем да направим, преди официалните резултати е, че те препотвърждават статуквото – първите политически сили си остават, тези които са настоящия парламент и не се вижда необходимост у избирателите, която да налага размествания в Народното събрание, каза в заключение Георги Харизанов.
Разширението на Околовръстното шосе на Пловдив трябва да стане проект от стратегическо значение. За това ще настояват експертите от Института за пътна безопасност, които изпращат писмо до министър-председателя Росен Желязков. Това съобщи Диана Русинова от Института за пътна безопасност в интервю за предаването „Ден след ден“ на Радио..
Единственият кмет-парамедик в България Цвятко Луджев ще направи утре демонстрация за оказване на първа помощ с първия спасителен мотор, т.нар. first Responder в двора на ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" в пазарджишкото село Ивайло. Моторът е дарение за жителите на селото и вече е използван при помощ на пострадали при катастрофа. Това е..
Наивни листчета по някакъв наречен проектодоговор . Така геополитическият анализатор проф. Марин Русев окачестви мирния план на САЩ за Украйна. По думите му т ози план има много наивни словосъчетания, непремерени в абсолютен дисонанс помежду си, без да се усеща някаква равновесна точка, която да удовлетворява всички . Русев смята,..
Насилието над и сред деца у нас се предава между поколенията и оформя дългосрочни рискове за обществото. Това показват данните от ново национално представително проучване, представено днес от агенция „Естат“. Социологът Иво Желев обясни пред Радио Пловдив, че ако един родител е бил жертва на насилие или е наблюдавал такива ситуации като..
Вълната от протести заради недоволството от първия държавен бюджет в евро продължават. Демонстрациите имат политически и икономически измерения. Парите на държавата, които обикновено разединяват работодателите и синдикатите, за първи път се оказаха допирна точка между двете страни. Протестите на административните служители заради ниското..