Книгата „Черно на бяло“за актьора Христо Мутафчиев и среща с него ще се състои в галерия U PARK. Двамата с Теа Денолюбова събират първите петдесет години от живота на известния актьор в книгата . Срещата е част от международния фестивал за театър и съвременен танц "Черната кутия".
Ако направиш ретроспекция на моя житейски път, не живот, а житейски път, ще видиш, че много повече са скачанията в дълбокото, отколкото плуванията по повърхността. Когато плуваш по повърхността, често рискуваш да изпаднеш в сложната ситуация да си под повърхността, а да си мислиш, че си над повърхносттa, и да отвориш уста, за да си поемеш въздух. И да се нагълташ. Докато ако си в дълбокото, ти си с ясната мисъл, че си поел достатъчно въздух, за да стигнеш до долу, да пипнеш дъното, и че имаш въздух, за да се върнеш. Докато не го пипнеш, не си отваряш устата.
Жив съм и продължавам да вървя напред, заради публиката, близките и хората, които ме обичат. Нещата от живота за мене са изключително прости.
Черното и бялото са тежки цветове и означават за мен много. Розовото и бозовото не са моите цветове. Животът ми е многопластов, защото имам планове и амбиции и те ме мотивират да се движа напред.
Ако човек живее като Христо Мутафчиев, ще живее добре - простичко. Така трябва да се живее в тази натовареност и стресовост около нас. Затова действам ясно, конкретно и естествено.
Изкуството и живота са в постоянна връзка. Човек трябва да има талант най-вече за живота, а талантът на сцената е нещо различно, това е удоволствието. Ако имаш талант да живееш, правиш го, без много усилия. Не ми достига обаче талант в ежедневнието да изкореня простащината.
Не познавам отчаянието, нито депресията. Те не са моите цветове. Ако изпадам в депресия, се хващам за косата и се измъквам. Ако се поддадеш на едно от тях, значи да се поддадеш на сивотата.
Когато влизах в болницата, си купих кафе и ми се падна късметче: "...за успеха на човек не се съди по това, докъде е стигнал, а за по това, колко високо е скочил, когато е стигнал дъното". Това е моята философия.
Трябва да се живее на бавен каданс, за да можеш да помислиш.
Интервюто с Христо Мутафчиев - от звуковия файл:
36 музиканти ще свирят на финалния концерт на петото издание на лятната академия за камерна музика Quartet Intensitiv в Пловдив. Заключителният концерт ще бъде в зала „Добрин Петков“ в Националното училище за музикално и танцово изкуство. Участие в него взимат ученици и студенти от Пловдив и София. Те ще свирят както по-стари произведения,..
В Националния поетически конкурс „Добромир Тонев“ вече ще се състезават млади автори не с отделни поетически творби, а с издадени стихосбирки в предходни години. Община Пловдив направи промени в регламента на Националния конкурс, като в надпреварата вече ще участват автори не до 45 години, както беше досега, а до 35 години. Всеки участник..
Няма почитател на българската музика, който да не може да затананика поне десет златни хита на Мими Иванова. Вече 55 години тя ни вълнува със своя звънлив глас, независимо дали минаваме покрай "Зелената стара чешма", дали берем "Петнадесет лалета" или се возим на "Лодка по реката". Да, веднага се сетихте, нали? И разходката може да продължи с..
Маестро Йордан Камджалов представя "Музикална магия 2" в Пловдив на 8 юли и на 9 юли в Асеновград. Концертът в Пловдив е от 20 часа на Летен театър "Бунарджика". Представянето е част от национално турне с Плевенската филхармония, което ще завърши на 6 октомври в София. Солисти на концертите са Вероника Тодорова - акордеон, и Атанас Маринов -..
Тази вечер от 18 часа в галерия „Капана“ към Градската галерия се открива третото издание на Международния младежки фестивал на акварела, организиран от фондация „Международно акварелно общество – България“ (IWS). Тази година проявата съвпада и с 10-та годишнина от учредяването на фондацията. Фестивалът, който съчетава творчество,..