Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В "Ден след ден" от политическата градушка до летящите книги

Снимка: news.bg

В Световния ден на околната среда 5 юни не защото днес е задължително да говорим за екология и опазване на природата, а защото вече търпим щетите от неразумното ни поведение спрямо Земята и ресурсите й, в темите на предаването "Ден след ден" акцентираме:

Върху промяната на климата с доц. д-р Калинка Кузмова, агрометеоролог и климатолог от Аграрния университет в Пловдив. Ще говорим и за борбата с градушките в цифри с ръководителя на полигона в Поповица Никола Ковачев. 

Ще чуем Европа с редовната едноименна рубрика на радио Пловдив. 

С политолога Любомир Стефанов ще коментираме напрежението след евровота между някои от лидерите на патриотичните формации, част от управляващата коалиция ГЕРБ-Обединени патриоти. 

И понеже не всичко е дъжд, градушки и политика, ще разберем кого наградиха пловдивчани като най-добрия човек след тазгодишната пловдивска акция. 

Накрая ще разкажем как и защо една българска книга вече измина половината път до космоса и очаква да излезе в него в буквален смисъл до края на годината. 

Започваме в 15 часа и до 17 ще следим отблизо темите от днешния ден.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Вход свободен" за Деня на розовата фланелка

Днес Ви призоваваме да се облечете в розово в знак на солидарност и водени от призива "Не на тормоза в училище"!  Всяка година последната сряда на февруари е известна като „Ден на розовата фланелка“.  Всичко започва през 2007 г. като протест срещу инцидент, свързан с тормоз в едно училище в Канада. През 2008 г. премиерът на Британска Колумбия обявява..

публикувано на 26.02.25 в 09:30

"Точно днес" по финансовите и екотеми

Точно днес на 26 февруари за въздуха, който се налага да дишаме в Пловдив, за бюджета на държавата говорим в програмата до 09:30 часа. Със заместник-председателя на общинския съвет Добромира Костова от ПП-ДБ ще коментираме мерките за справяне с проблема на мръсния въздух в Пловдив. По закон среднодневната норма не трябва да превишава 50..

публикувано на 25.02.25 в 16:16

Все по- близо до ... "Ден след ден"

На една ръка разстояние от еврото и от примирие за Украйна  –  така ще звучат два от разговорите в предаването „Ден след ден“ на 25-ти февруари. България е изпратила искане за конвергентнни доклади до ЕК и ЕЦБ за готовността на страната да приеме еврото от началото на следващата година. Техният отговор се очаква през юни. А ще стигнат ли..

публикувано на 25.02.25 в 14:41

Цветно с „Вход свободен“

В очакване на Баба Марта... Няколко пловдивски читалища ще зарадват пловдивчани с истински празник на мартениците, на 1-и март, събота. Петя Маринова, секретар на читалище „Проф. Кирил Дженев-2018“ в Пловдив, разказва за инициативата. Ивайла Тодорова открива своята изложба „Палитрата на безкрайността“, в Elysium Plovdiv, отново на първи..

обновено на 25.02.25 в 09:37

Политически и социални измерения „Точно днес“

Политика като театър, политика като реалност. Нивото, което показват част от политиците в България не е лицеприятно. В същото време – точно те са изпратени в НС за да решават съдбата на страната. За всичко това ще говорим в 25-то утро на февруари, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Ще стане ли България част от еврозоната от 1..

публикувано на 24.02.25 в 16:49