Президентът на Спартак (Пловдив) Динко Миленчев излезе със специален призив до феновете на "гладиаторите" и на футбола в града ни за подкрепа в баража за влизане в АОФГ. Мачът срещу Марица (Градина) е тази неделя от 18:00 часа на стадион "Пловдив".
"Уважаеми спартаклии, в края сме на първия сезон след възраждането на мъжкия отбор. Започнахме от най-ниското ниво и сме се устремили крачка по крачка към професионалния футбол, където е мястото на нашия Спартак.
В неделя от 18:00 часа ни предстои първия голям тест. На стадион "Пловдив" ще играем с отбора на Марица (Градина) в решителен мач за изкачване на първото стъпало. През този сезон не подценихме никой съперник и нашите успехи са видни.
Искаме да благодарим на всички спартаклии, че ни подкрепяхте във всичко, подкрепяхте отбора, подкрепяхте и ръководството и бяхте повече отколкото много отбори от Първа лига.
Спартаклии, нека всички да сме заедно и в неделя, за да може да постигнем първата цел и да продължим заедно напред и нагоре".
Пловдивчанката Елизара Янева изигра много силен мач и се класира за полуфиналите на сингъл на турнира от ITF за жени в Пазарджик "Goto Diamonds Cup". Надпреварата се провежда при отлични условия на базата на ТК "Фаворит" и е с награден фонд 40 хиляди долара. 18-годишната Янева победи убедително на четвъртфиналите с 6:3, 6:1 втората в схемата и №264 в..
Българският футболен съюз обяви, че няма да прави промяна в часа на отложения двубой от VI кръг на първенството между „Ботев“ (Пловдив) и „Левски“ (София). Срещата ще се изиграе на 30 септември (вторник) от 17:30 ч., както вече беше насрочена. От централата уточняват, че решението е взето в координация със Спортно-техническата комисия към БФС,..
Ботев (Пловдив) осъществи трансфер №16 в лятната си селекция. „Жълто-черните“ подписаха дългосрочен контракт с Талес Жозе да Силва. Талес е роден на 28 септември 1998 година в Бразилия. Крилото е играло в редица отбори в родината си, Южна Корея и Бахрейн. За последно офанзивният играч бе част от бразилския Ретро, където бе съотборник с Франклин..
Финансовият благодетел на Ботев (Пловдив) излезе с официална позиция, чрез която покани на среща организираните привърженици на отбора. Тя е предвидена за четвъртък от 19:00 часа на стадион "Христо Ботев". "Привърженици на най-стария футболен клуб в България, Изминаха близо три месеца, откакто стартирахме тежката и трудна задача по стабилизирането..
Габриела Петрова не успя да преодолее квалификациите на троен скок на Световното първенство по лека атлетика в Токио. Европейската вицешампионка в зала от Прага 2015 завърши на 14-о място в пресявките с 13.86 метра, колкото постигна и 13-ата Довиле Килти (Литва). Само четири състезателки преодоляха квалификационната норма от 14.35 метра, а най-добър..